Dlaczego ZdrowoStylowo?
Działamy od 2013 roku, mamy więc już ponad 10 lat doświadczenia na polskim rynku.
Wszystkie nasze produkty pochodzą prosto od producenta, więc masz pewność co do oryginalności.
Skorzystaj z darmowej dostawy
już od 249 zł! - Paczkomat 24h

Kategorie
Producent
Cena
-
od
do






















Suplementy na serce
Serce oprócz mózgu jest najważniejszym narządem w ciele człowieka. Dlatego powinno być zawsze przedmiotem naszej troski. Zadajesz sobie pytanie, jak o nie dbać? Jakie witaminy na serce? Po pierwsze ogromnie ważny jest styl Twojego życia. Tryb siedzący bardzo negatywnie wpływa na pracę serca oraz całego układu krążenia. Jeśli prowadzisz taki, to zmień go jak najszybciej w regularną aktywność fizyczną. Następnie zwróć uwagę na dietę, powinna być bogata w antyoksydanty, odpowiednio zbilansowana. W procesie dbania o swoje zdrowe serce i układ krążenia możesz się wspierać produktami z naszego sklepu. W naszej ofercie dostępne są preparaty wzmacniające serce. Sprawdź, jaki mają skład oraz działanie.
Jakie preparaty na wzmocnienie serca?
Od wieków ludzie wspierali swoje zdrowie oraz leczyli schorzenia odpowiednio dobranymi ziołami. Część tej wiedzy przetrwała do naszych czasów. Naturalne suplementy na serce to zioła w postaci suszu, do samodzielnego przygotowania naparu lub rośliny znane nam z kuchni.
Pierwszym z nich jest serdecznik pospolity. Już sama jego nazwa informuje o głównym działaniu tej rośliny. Zioło to znane było już od czasów starożytnych, wspomniane w literaturze przez Teofrasta i Dioskuridesa. Działanie serdecznika pospolitego jest dość szerokie:
- łagodnie uspokaja
- działa przeciwskurczowo
- spowalnia pracę serca
- zwiększa wydolność serca
- obniża ciśnienie tętnicze
- wywołuje miesiączki
Stosowany jest jako składnik dodatkowy w mieszankach na choroby układu nerwowego, w nadczynności tarczycy, w dolegliwościach bólowych ze strony serca, w zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego oraz jako lek w początkowej fazie choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego. Ponadto łagodzi nerwowość u kobiet w okresie menopauzy. Suplementy na serce dostępne w naszym sklepie, zawierają także ekstrakty z tej cennej dla zdrowia rośliny.
Kolejną powszechnie znaną rośliną jest czosnek zwyczajny. Nie ma osoby, która by nie znała tej skarbnicy zdrowia. Czosnek ma bardzo dobry wpływ nie tylko na serce, ale także na cały układ krążenia. Dzięki zawartości siarczków, które razem z tlenkiem azotu działają na naczynia krwionośne, powodując ich rozkurczanie i rozszerzanie ich światła, co powoduje swobodniejszy przepływ krwi. Szczególnie ważne jest to przy chorobie nadciśnieniowej. Czosnek dzięki swojemu bogatemu składowi zwiększa syntezę produkcji glutationu. Glutation to substancja, której braki mogą spowodować choroby serca. Zawarta w czosnku witamina E pomaga także w redukcji poziomu cholesterolu we krwi. Tabletki na serce oraz suplementy diety w innej postaci z zawartością czosnku mają bogatą ofertę.
Preparaty wzmacniające serce dla osób starszych
Bardzo ważnym składnikiem, jaki mają w swoim składzie preparaty wzmacniające serce dla osób starszych, jest głóg. Suplementy na wzmocnienie serca, bez recepty, zawierające głóg są bardzo często zalecane przez lekarzy. Stanowią one cenne uzupełnienie w medycynie konwencjonalnej. Głóg bogaty jest w proantocyjany i flawonoidy. Związki te są bardzo silnymi antyoksydantami, chronią naczynia krwionośne i rozszerzają je. Głóg wpływa na regularność pracy serca, nieznacznie zwiększa siłę i częstotliwość skurczów. Zwiększa także przepływ krwi przez naczynia wieńcowe oraz działa uspokajająco. Suplement diety na serce z zawartością głogu jest Twoim absolutnym must have, jeśli chcesz chronić swoje serce!
Jakie suplementy na układ krążenia?
Poza ziołowymi składnikami preparatów dostępnych w naszej ofercie znajdziesz także witaminy na wzmocnienie serca, zawierające:
- koenzym Q10 - koenzym ten odgrywa ważną rolę w komórkowych produkcjach energii. Serce jest jedynym narządem pozostającym cały czas w trybie pracy, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje stałych dawek koenzymu Q10. Koenzym ten produkowany jest przez ludzki organizm, lecz z wiekiem ta produkcja maleje i nie zaspokaja potrzeb organizmu. Osoby starsze oraz te, które aktywnie uprawiają sport, powinny wesprzeć swój organizm, suplementując ten koenzym.
- magnez
- witaminy wzmacniające serce powinny zawierać magnez w postaci cytrynianu magnezu lub mleczanu magnezu. Niedobory tego pierwiastka zwiększają ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca. Przyjmowanie magnezu sprawia, że serce pracuje sprawniej i wydajniej. Zmniejsza się także ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Magnez zapobiega także odkładaniom się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych.
- potas - niedobór potasu może się manifestować zaburzeniami rytmu serca. Natomiast nie suplementować go bez porozumienia z lekarzem i wykonania badania na poziom potasu. Jego nadmiar potasu może być bardzo niebezpieczny. Jego przedawkowanie może wywołać zaburzenia rytmu serca takie jak: migotanie komór, asystolię, porażenie lub osłabienie mięśni szkieletowych, splątanie, czy zaburzenia czucia.
- Kwasy omega - kwasy tłuszczowe omega-3 działaniem swoim ograniczają lub nawet redukują stany zapalne, a także mogą zmniejszyć rozwój miażdżycy. Wpływają też na obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi. Wykazują także nieznaczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Osoby, których dieta jest bogata w ryby i owoce morza, mają mniejsze ryzyko zapadalności na choroby serca i układu naczyniowego. Zawdzięczają to właśnie kwasom omega-3, w które te produkty obfitują.
- Witamina D - przyjmując witaminy na serce, pamiętaj o suplementacji witaminą D. Oprócz wpływu na układ kostny i odporność, ma także znaczenie na układ sercowo naczyniowy. Jej niedobór zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia i innych zaburzeń pracy serca. Uznawana jest za witaminę wzmacniającą serce. Badania przeprowadzone przez profesora Malińskiego i jego zespół wykazały, że witamina D obniża poziom stresu oksydacyjnego, prowadzącego do uszkodzeń w układzie sercowo-naczyniowym, co predysponuje do wystąpienia chorób lub zaburzeń funkcjonowania tego układu. Badania dowiodły właściwości regeneracyjne witaminy D na uszkodzone komórki śródbłonka na przykład po przebytym udarze.
- Resweratrol - występuje w czerwonym winie. Badania nad jego właściwościami trwają, wiadomo już, że działa ochronnie na serce, przyspieszając regenerację tkanki mięśniowej serca oraz hamuje agregację płytek krwi, tym samym obniża ryzyko powstawania zakrzepów krwi. . Resweratrol może zmniejszać ryzyko wystąpienia zawału serca, nadciśnienia tętniczego i choroby miażdżycowej. Resweratrol obniża ciśnienie, powodując rozszerzanie naczyń krwionośnych. Zmniejsza także wchłanialność cholesterolu LDL tzw. złego cholesterolu. Jeśli jesteś chory na cukrzycę, to resweratrol chroniąc Twoje serce, jednocześnie wpłynie pozytywnie na Twoją wrażliwość insulinową i przyczyni się do obniżenia poziomu glukozy we krwi. Związek ten chroni także układ nerwowy, zmniejszając ryzyko zapadalności na chorobę Parkinsona i chorobę Alzheimera, poprzez ochronę komórek nerwowych w procesie usuwania wolnych rodników. Badania potwierdziły także działanie antynowotworowe resweratrolu, wzmacnia też działanie przyjmowanej chemioterapii. Kolejną ważną właściwością resweratrolu jest działanie przeciwzapalne. Uważany jest też za środek przedłużający życie. Suplementy na serce w płynie bardzo często zawierają ten związek.
- Pycnogenol - jest to naturalny antyoksydant, w działaniu swym bardzo przypominający resweratrol. Pycnogenol jest ekstraktem z kory francuskiej sosny śródziemnomorskiej (Pinus pinaster). Zakres jego działania jest bardzo szeroki. Wykazuje on bardzo silne działanie przeciwzakrzepowe, usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego. Działa bardzo silnie przeciwzapalnie. Tu świetna wiadomość dla panów, pycnogenol w połączeniu z L-argininą poprawia erekcję oraz ilość plemników już po około 16 tygodniach przyjmowania. Pycnogenol jest bogaty w proantocyjany, jego spożywanie zmniejsza podatność na bóle mięśni i skurcze oraz przyczynia się do poprawy osiągnięć u sportowców. Wykazuje także silne działanie przeciwbólowe, porównywalne do takiego, jakie daje aspiryna, ale nie dając objawów ubocznych w obrębie układu pokarmowego. U osób z ADHD przyjmowanie pycnogenolu przez miesiąc zmniejszyło nadaktywność o około 25%. Badania w tym kierunku jeszcze trwają.
Bibliografia:
https://podyplomie.pl/medycyna/27027,kwasy-tluszczowe-omega-3-w-zapobieganiu-uszkodzeniu-miesnia-sercowego-i-naczyn-wiencowych
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25703517/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7155419/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92767/