ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

Naturalna Witamina C

DUOLIFE  Vita C Powder 15 x 7g DUOLIFE Vita C Powder 15 x 7g
Producent: DuoLife
Cena:

179,00 zł

( 1 szt. = 11,93 zł )
szt.
zobacz więcej
SKOCZYLAS Witamina C dzika róża 300g SKOCZYLAS Witamina C dzika róża 300g
Producent: Skoczylas
Cena:

97,00 zł

( 1 kg = 323,33 zł )
szt.
zobacz więcej
SANCT BERNHARD Acerola ekstrakt 300 kaps. SANCT BERNHARD Acerola ekstrakt 300 kaps.
Cena:

80,00 zł

( 1 szt. = 0,27 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witamina C optymalna 250 mg, 200 vege caps ALINESS Witamina C optymalna 250 mg, 200 vege caps
Producent: Aliness
Cena:

74,90 zł

( 1 szt. = 0,37 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Acerola Proszek 250 g - naturalna witamina C ALINESS Acerola Proszek 250 g - naturalna witamina C
Producent: Aliness
Cena:

59,90 zł

( 1 kg = 239,60 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witamina C 1000 Buforowana Plus Proszek 250 g (z miarką) ALINESS Witamina C 1000 Buforowana Plus Proszek 250 g (z miarką)
Producent: Aliness
Cena:

44,90 zł

( 1 kg = 179,60 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Acerola ze Stevią do ssania 120 tabletek ALINESS Acerola ze Stevią do ssania 120 tabletek
Producent: Aliness
Cena:

36,90 zł

( 1 szt. = 0,31 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witamina C 1000 mg Plus x 100 kaps VEGE ALINESS Witamina C 1000 mg Plus x 100 kaps VEGE
Producent: Aliness
Cena:

36,90 zł

( 1 szt. = 0,37 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Acerola 125mg x 120 tab. Naturalna Vitamina C ALINESS Acerola 125mg x 120 tab. Naturalna Vitamina C
Producent: Aliness
Cena:

34,90 zł

( 1 szt. = 0,29 zł )
szt.
zobacz więcej
SKOCZYLAS Witamina C acerola 60 kaps. SKOCZYLAS Witamina C acerola 60 kaps.
Producent: Skoczylas
Cena:

29,00 zł

( 1 szt. = 0,48 zł )
szt.
zobacz więcej

Chcesz wzmocnić swój organizm? Naturalna witamina C to coś dla Ciebie! Preparaty na bazie organicznych substancji cechują się większą bioprzyswajalnością. Ich spożywania daje nieporównywalnie lepsze efekty od ich syntetycznych odpowiedników. Składniki naturalnej witaminy C pozyskuje się z roślin. Dlatego też nie ma przeciwwskazań do ich stosowania bez względu na wiek. Jeśli zapewnisz swojemu organizmowi regularną dostawę naturalnej witaminy C ochronisz się przed infekcjami, poprawisz funkcjonowanie całego organizmu. Czym jest naturalna witamina C?

Syntetyczna witamina C i inne minerały, które powstają w laboratoriach, wprawdzie przyczyniają się do uzupełniania niedoborów w organizmie, ale nie posiadają tak wysokiej bioprzyswajalności, jak produkty ze składnikami pozyskiwanymi z roślin pozyskiwanych z naturalnego ich środowiska. 

Deficyty minerałów i witamin w organizmie niosą za sobą konsekwencje zdrowotne, mogą one się objawiać problemami z koncentracją, czasem do nieodwracalnych szkód w organizmie. Podstawą profilaktyki jest zdrowa zbilansowana dieta pełna świeżych warzyw i owoców, nie powinno zabraknąć w niej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i wszystkich niezbędnych dla zdrowia substancji odżywczych. W przypadku kiedy Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, to naturalna witamina C w tabletkach będzie dobrym rozwiązaniem. Jej formuła jest bardzo podobna do formuły witaminy C pozyskiwanej z pokarmem stąd tak wysoka bioprzyswajalność co przekłada się na wymiernie większe efekty w organizmie.

Zalety naturalnej witaminy C

Naturalna witamina C to głównie kwas askorbinowy, nie ma w niej niepotrzebnych substancji, co bardzo ogranicza potencjalne reakcje alergiczne na któryś z syntetycznych dodatków. Jakie korzyści są przy regularnym stosowaniu witaminy C naturalnej? Należą do nich:

  • wzmocnienie układu immunologicznego,
  • pobudzenie i ułatwienie produkcji kolagenu,
  • poprawienie przyswajalności żelaza,
  • przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji,
  • neutralizowanie wolnych rodników,
  • opóźnienie starzenia się na skutek właściwości antyoksydacyjnych.

Preparaty z naturalną witaminą C bardzo rzadko występują jako jednoskładnikowe, zawierają też inne cenne dla organizmu, substancje. Z tego powodu jeden produkt zaspokoi więcej bieżących potrzeb organizmu. Zmniejsza to wydatki na suplementy i jest wygodnym rozwiązaniem.

Na co pomaga naturalna witamina C? 

Preparaty z naturalną witaminą C mają bardzo szerokie spektrum działania. Są odpowiednie dla ludzi w różnych przedziałach wiekowych. Cenione są przez osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia, jak i tych, którzy profilaktycznie wzmacniają swój organizm. 

W jakich sytuacjach szczególnie polecamy naturalną witaminę C?

  1. Anemia. Aby organizm mógł w pełni przyswajać dostarczane mu żelazo wymagany jest odpowiedni poziom kwasu askorbinowego we krwi. Kwas askorbinowy zapobiega występowaniu lub pomaga w leczeniu niedokrwistości. Zapewnia też większą dawkę energii.
  2. Opóźnienie procesów starzenia. Jedną z cech kwasu askorbinowego jest działanie antyoksydacyjne. Witamina C neutralizuje wolne rodniki i zapewnia świeży wygląd skórze, opóźnia wystąpienie zmarszczek. Opóźnianie starzenia manifestuje się nie tylko zewnątrz, a także i w środku organizmu, poprzez wspieranie wszystkich narządów wewnętrznych i zapobieganie ich przedwczesnej degradacji.
  3. Wsparcie układu nerwowego. Jest to niezmiernie ważna właściwość, szczególnie dla osób w podeszłym wieku. Kwas askorbinowy wzmacnia zdolności kognitywne, poprawia pamięć i powiększa zdolności intelektualne. Jest to ważna informacja, jeśli jesteś uczniem lub studentem tuż przed egzaminami.

Skąd pozyskuje się naturalną witaminę C? 

Naturalna witamina C pozyskiwana jest z roślin rosnących w stanie naturalnym. Surowiec zielarski poddawany jest odpowiedniej obróbce co umożliwia pozyskanie z niego kwasu askorbinowego. Jakie rośliny są źródłem witaminy C?

Dzika róża, a konkretnie jej owoce. Cechuje je bardzo wysoka zawartość kwasu askorbinowego. Sto mililitrów soku zawiera 450 miligramów kwasu askorbinowego!. Z tego powodu jest najczęstszym źródłem witaminy C w preparatach. I świetnie się sprawdza jako wypełniacz powstałych w organizmie niedoborów.

Acerola jest, to krzew ze strefy tropikalnej, jest także cennym źródłem kwasu askorbinowego. Owoce aceroli stosuje się jako uzupełnienie codziennej diety. Owoce mają smak cierpki i kwaskowaty, jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z takim smakiem wybierz suplementy, które powstały na bazie owoców aceroli. Nie będziesz narażony na nieprzyjemne na Ciebie doznania smakowe a dostarczysz sobie wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Czy naturalna witamina C jest bezpieczna dla dzieci?

Jakakolwiek suplementacja witaminowa u dzieci powinna odbywać się po wcześniejszych konsultacjach z lekarzem pediatrą. Zdarzają się przypadki suplementacji od 28 dnia życia. W takim przypadku w naszej ofercie jest naturalna witamina C dla dzieciw postaci kropel. Witamina C dla dzieci naturalna w postaci kapsułek lub tabletek zalecana jest przez nas od ukończonego piątego roku życia dziecka. Nie ma wtedy ryzyka zachłyśnięcia się. Preparaty z witaminą C dla dzieci powinny być kompatybilne z ich wiekiem. Należy szukać takich, które zostały wyprodukowane dla konkretnego przedziału wiekowego.

Kiedy suplementować witaminę C?

Dodatkowa suplementacja jest niezbędna u osób, które nie zawsze przestrzegają zaleceń zdrowej diety. Życie w stresie i w ciągłym pospiechu generuje także większą utratę cennych składników odżywczych lub zwiększone na nie zapotrzebowanie. Suplementacja także powinna zostać przeprowadzona w przebiegu niektórych schorzeń, w takim przypadku należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich. Jeśli jesteś osobą niespożywającą produktów mięsnych, zjadasz nieregularne posiłki jesteś osobą narażoną na niedobory witamin. Stosowanie regularnej suplementacji ułatwia powrót do zdrowia i przywraca równowagę w zasobach minerałów i witamin. Na pierwsze efekty czeka się około kilka tygodni.

Dawkowanie witaminy C 

Zapotrzebowanie na witaminę C jest zależne od kilku czynników, od wieku, płci, stanu zdrowia. Uśrednione zapotrzebowanie dla zdrowej dorosłej osoby to około 100 miligramów dziennie. W przypadku przebiegu chorób lub osłabienia układu immunologicznego zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta. Inne dawki witaminy C potrzebne są dla kobiet w okresie ciąży, inne osoby uprawiające zawodowo sport lub są bardzo aktywnie fizycznie. W niektórych przypadkach zapotrzebowanie może wzrosnąć nawet do tysiąca miligramów na dobę. Należy natomiast pamiętać o tym, że suplementacja powinna odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub producenta.

Jak stosować naturalną witaminę C? 

Postacie preparatu z zawartością kwasu askorbinowego jest dużo. Witamina C naturalna w proszkuz aceroli lub dzikiej róży może być dostępna także w postaci owoców, jeśli nie przeszkadza Ci smak kwaśny i cierpki. Ponadto preparaty niebędące owocami, wzbogacone są innymi substancjami odżywczymi. 

Produkty z witaminą C występują w wielu wariantach odnośnie do dawki, postaci itp. Z pewnością będziesz w stanie wybrać produkt odpowiadający swoim potrzebom.

Witamina C w proszku 

Jeśli nie jesteś w stanie połykać tabletek lub nie lubisz mamy rozwiązanie, którym jest witamina C z aceroli w proszkuGotowy produkt możesz wsypać do posiłku co sprawi, że nie poczujesz jego smaku. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla dzieci i seniorów. Można ją także spożyć z jogurtem, koktajlem owocowym lub sałatką.

Witamina C w tabletkach 

Tabletki i kapsułki są najpopularniejszą formą suplementów. Jest to wygodny sposób na codzienne dawkowanie suplementów. Tabletkę lub kapsułkę należy połknąć dużą ilością wody. Jest to ważne, jeśli jesteś osobą żyjącą w ciągłym pośpiechu. Naturalna witamina C sprzedawana jest w szczelnym opakowaniu co ułatwia jej przewożenie w trakcie podróży.

Witamina C w soku

Witamina C naturalna w płynie występuje w formie soku np. witamina C naturalna z dzikiej róży i jest produkowana na bazie ekstraktu z dzikiej róży lub aceroli. Płynna postać jest szczególnie przydatna w dawkowaniu jej seniorom i małym dzieciom. Postać taka ma bardzo wysoką przyswajalność zachowuje swoje naturalne właściwości w procesie produkcji. Produkt dla dzieci to naturalna wit C Duolife dla dzieci.

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl