ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

Witamina D+K

DR JACOBS Witamina D3K2 FORTE 20ml DR JACOBS Witamina D3K2 FORTE 20ml
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

89,00 zł

( 1 l = 4 450,00 zł )
szt.
zobacz więcej
AVITALE, Witamina K2 z D3 20µg/500IU 30 ml AVITALE, Witamina K2 z D3 20µg/500IU 30 ml
Producent: Avitale
Cena:

63,90 zł

( 1 l = 2 130,00 zł )
szt.
zobacz więcej
AVITALE, K2 z D3 FORTE x 30 ml AVITALE, K2 z D3 FORTE x 30 ml
Producent: Avitale
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 1 996,67 zł )
szt.
zobacz więcej
AVITALE, K2 z D3 KIDS x 30 ml AVITALE, K2 z D3 KIDS x 30 ml
Producent: Avitale
Cena:

42,90 zł

( 1 l = 1 430,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Witaminy K i D stanowią bardzo dobrze dobrany duet w suplementach diety. Witamina K, którą nazywają także witaminą przeciwkrwotoczną ma ogromne znaczenie dla procesu krzepnięcia krwi, wpływa także na gospodarkę wapniową w organizmie człowieka. Zadaniem witaminy D jest zwiększanie bioprzyswajalności fosforu i wapnia, co w efekcie skutkuje zdrowym stanem szkieletu kostnego i zębów. Witamina K i witamina D są witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach. Wspierają swe działania, dlatego większe rezultaty zdrowotne przynosi stosowanie ich razem. Obie te witaminy mają bardzo duże znaczenie dla prawidłowej pracy całego organizmu człowieka, niedobory tych witamin mogą doprowadzić do uszkodzeń kości, a w ekstremalnych sytuacjach do wystąpienie choroby zwanej osteoporozą. Dlatego suplementy mające w składzie witaminy D3+K2 będą najodpowiedniejszym zestawieniem w suplementach diety.

 Witamina D3+K2 i jej właściwości 

Witamina D3 + K2 przyjmowane w okresach, kiedy Twój organizm jest szczególnie narażony na niedobory tych witamin ochroni Cię przed negatywnymi skutkami ich niedoborów. Regularne ich przyjmowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu kostnego, krwionośnego oraz wspierać będzie działanie układu odpornościowego. Ekstremalne i długotrwałe niedobory tych witamin mogą doprowadzić do wystąpienia krzywicy, stanów zapalnych skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, zwiększone ryzyko złamań, zwyrodnienia w układzie kostnym, zwapnienie naczyń krwionośnych, rozmiękanie kości (osteomalację), osteoporozę i choroby układu krwionośnego. Dlatego przyjmując suplementy z zawartością tych witamin dostarczasz swojemu organizmowi bardzo cenne dla zdrowia substancje.

 Witamina K2

 Prawie sto lat temu, w roku 1930 odkryto witaminę K. Pierwszą jej właściwością była rola w prawidłowym przebiegu procesu krzepnięcia krwi. Z upływem czasu odkryto, że witamina K występuje w dwóch formach: witamina K1- pozyskuje się ją z roślin, występuje w zielonych liściach warzyw; witamina K2 - produkowana przez drobnoustroje i bakterie z przewodu pokarmowego, występuje w mięsie, mleku, przetworach mlecznych i w jajach. Bardzo cenna jest witamina K2 w postaci MK7.

 Witamina K2-MK7

Ta postać witaminy K2 zwanej także menachinonem 7 jest cenniejsza od witaminy K1 ze względu na jej dłuższy czas półtrwania w organizmie. Wynosi on około 72 godzin i cechuje ją prawie 100% bioprzyswajalność.

Oprócz udziału w procesie krzepnięcia krwi witamina K2-MK7 odpowiada za prawidłowe metabolizowanie wapnia, ponadto wzmacnia i aktywuje białka GLA, odpowiadające za transportowanie do kości wapnia. Kolejną rolą tej witaminy jest aktywacja osteokalcyny, czyli białka mającego wpływ na prawidłowe wiązanie wapnia w kościach, mineralizację kości i wzrost kości. Przy deficytach witaminy K2-MK7 dostarczanie wapnia do kości ulega zaburzeniu co może doprowadzić do osłabienia kości a w dalszej konsekwencji wystąpienie osteoporozy.

 Witamina D3

 Rolą witaminy D3 jest zwiększenie wydajności układu immunologicznego, wpływ na prawidłową funkcję mięśni, zapewnienie odpowiedniego wzrostu masy kostnej i ochrona kości przed ich złamaniami. Można ją w nieznacznych ilościach czerpać z pożywienia, jej źródłem są morskie ryby, jaja, orzechy, produkty mleczne. Najwięcej witaminy D można pozyskać w trackie ekspozycji na promienie słoneczne, stąd jej potoczna nazwa "słonecznej witaminy". Niestety klimat w naszym kraju nie rozpieszcza nas słońcem stąd konieczna jest suplementacja szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Osoby szczególnie narażone na niedobory witaminy D powinny wspierać się suplementem diety witamina D3+K2W niektórych przypadkach suplementacja przebiegać musi w trybie stałym nie tylko w okresie jesienno-zimowym.

Zalety związane z suplementacją witaminami D3+K2

 Witamina K2+D3skierowana jest głównie do osób w podeszłym wieku oraz do kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Niemniej jednak zestaw tych witamin jest zalecany wszystkim grupom wiekowym.

Witamina K i Dzażywana regularnie wpłynie na organizm w następujący sposób:

 • ograniczy ryzyko złamań kości,
 • utrzyma kości w zdrowiu,
 • pomoże utrzymać prawidłową gospodarkę wapniowo-fosforową,
 • obniży ryzyko zachorowania na osteoporozę lub wystąpienia osteomalacji,
 • wzmocni działanie układu immunologicznego,
 • przyspieszy proces gojenia się ran,
 • zapewni prawidłowe krzepnięcie krwi,
 • utrzyma funkcjonowanie układu mięśniowego na wysokim poziomie,
 • obniży ryzyko wystąpienia zwapnień naczyń krwionośnych,
 • wzmocni zęby.

 W jaki sposób przyjmować Witaminę D3 + K2-MK7?

 Opcja przyjmowania obu tych witamin w jednym preparacie zwiększy ich działania oraz sprawi, że będzie to wygodny sposób ich zażywania. Witaminy te można zakupić w formie tabletek, kapsułek. Dla starszych osób i małych dzieci witamina D3+ K2 kroplesą wygodne w dawkowaniu oraz ograniczają ryzyko zachłyśnięcia się. Witamina D3+K2 dla dziecidostępna jest także w postaci wygodnych aerozoli z pompką.

Dla uzyskania odpowiednich efektów w zależności od formy suplementu diety należy stosować:

 • witamina K + D3 - krople np. Dr Jacobs — od 1 do 5 kropel dziennie w zależności od wieku,
 • witamina K + D Liposomalna- 2 ml płynu raz dziennie z dodatkiem wody,
 • witamina K + D kapsułki np. BICAPS, Dr. Mercola- od 1 do 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. 

Czy witamina D3 K2 jest wskazana dla dzieci?

 Tak. Witamina D3+K2 jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Ten zestaw zapewni Twojemu dziecku zdrowe kości, ochroni przed wystąpieniem krzywicy, poprawi działanie układu immunologicznego; wpłynie także na rozwój intelektualny dziecka poprzez wzmocnienie funkcji poznawczych dzieci. Odpowiednia suplementacja zapewni też zdrowe zęby bardziej odporne na próchnicę.

Jeden produktv- wiele korzyści

 Równoczesne przyjmowanie witaminy K i witaminy D jest bardzo ważne z tego powodu, że obie wzajemnie się uzupełniają w działaniu i potęgują swoje działanie na organizm. Przykładowo witamina D pomaga w przyswajaniu wapnia a witamina K odpowiada za jego transport do kości i zapobiega osadzaniu się wapnia w tętnicach. Wspólnie są dobrą profilaktyką chorób układu krwionośnego i kostnego.

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl