ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Wykorzystaj Kod Rabatowy TOP5 Na Pierwszy Zakup ❤️ 

Darmowa Dostawa od 249zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego ZdrowoStylowo?

Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

INOZYTOL, WITAMINA B8

ALINESS Inozytol myo/D-chiro, 40/1, 650 mg x 100 Vege caps ALINESS Inozytol myo/D-chiro, 40/1, 650 mg x 100 Vege caps
Producent: Aliness
Cena: 49,90 zł
( 1 szt. = 0,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Inozytol (witamina B8) należy do witamin z grupy B biorących udział w wielu procesach zachodzących w organizmie i zapewniającym prawidłowe jego funkcjonowanie. Pomimo nazwy, witamina B8 nie jest witaminą. Inozytol jest to związek witaminopodobny z grupy polioli. Zadaniem inozytolu jest między innymi wspomaganie pracy układu nerwowego, rozrodczego i hormonalnego. O tym, jakie jeszcze funkcje spełnia inozytol, w jakich postaciach jest on dostępny w naszym sklepie oraz jakie jest zapotrzebowanie na ten związek dowiesz się z poniższego tekstu.

Inozytol (witamina B8) – właściwości 

Inozytol, właściwości suplementu, który można spożywać w formie do picia, kapsułek, proszku lub tabletek, oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim jest on skuteczny w usprawnianiu pracy gospodarki węglowodanowej, obniżając poziom glukozy we krwi i zwiększając wrażliwość tkanek na insulinę. Inozytol również poprawia profil lipidowy i pomaga złagodzić objawy PCOS (zespół policystycznych jajników) oraz PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Może także pomóc w leczeniu depresji i stanów lękowych, zapobiegać wypadaniu włosów, obniżać ciśnienie krwi i korzystnie wpływać na układ sercowo-naczyniowy. Ponadto, jako silny antyoksydant, inozytol hamuje rozwój wolnych rodników i neutralizuje skutki stresu oksydacyjnego. 

 Inozytol (witamina B8) – dawkowanie 

Inozytol-dawkowanie tego związku uzależnione jest od rodzaju suplementu, na jaki się zdecydujesz. Bardzo ważne jest, abyś zawsze dokładnie zapoznał się z ulotką dołączoną do preparatu i jeśli jesteś osobą zdrową, ściśle przestrzegał zaleceń producenta co do sposobu dawkowania i przyjmowania preparatu. Inozytol firmy Intercell farma oraz ten wyprodukowany przez Aliness w zaleceniach mają spożycie tylko jednej kapsułki dziennie. Jeśli Twój wybór padł na przykład na tabletki z inozytolem Dr.Enzmann, spożywaj jedną tabletkę dziennie, w przypadku inozytolu z firmy NowFoods w proszku wystarczy, że rozpuścisz w wodzie 1/4 łyżeczki preparatu raz dziennie. 

Jeśli chorujesz na przewlekłe choroby lub przyjmujesz leki w trybie ciągłym to skonsultuj decyzję o suplementacji z lekarzem prowadzącym, farmaceutą lub dietetykiem klinicznym.

Inozytol (witamina B8) skutki uboczne 

Inozytol-skutki uboczne: przedawkowanie inozytolu jest rzadkim zjawiskiem i nie zostało jeszcze opisane w żadnych badaniach naukowych. Wg doniesień z literatury medycznej, przyjmowanie dużych dawek inozytolu (ponad 1000 mg dziennie) przez długi okres może prowadzić do wystąpienia niektórych niepożądanych efektów ubocznych, takich jak: biegunka, wymioty, nudności, zawroty głowy, bóle brzucha oraz bóle głowy. Jednak należy pamiętać, że są to doniesienia pojedyncze i nie zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów podczas przyjmowania inozytolu należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ponadto należy pamiętać, że inozytol jest substancją, która może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpadaczkowe oraz leki przeciwzakrzepowe. Dlatego też nie należy samodzielnie zwiększać dawki inozytolu bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Inozytol w ciąży 

Nie ma jednoznacznych wytycznych dotyczących suplementacji inozytolem w ciąży, ponieważ brakuje odpowiednich badań naukowych, które by to potwierdzały lub wykluczały. Inozytol jest substancją, która jest naturalnie obecna w organizmie i pełni wiele ważnych funkcji, takich jak regulacja gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz udział w procesie przemiany materii. Niektóre doniesienia z literatury medycznej sugerują, że inozytol w ciąży może być pomocny w zapobieganiu cukrzycy ciążowej oraz innym schorzeniom związanym z ciążą, takim jak nadciśnienie tętnicze ciążowe lub przedwczesny poród.

Jednak należy pamiętać, że brak jest wystarczających dowodów naukowych, które by potwierdzały bezpieczeństwo stosowania inozytolu w ciąży lub karmieniu piersią. Dlatego też, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią i rozważasz suplementację inozytolem, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy ocenią, czy taka suplementacja jest dla Ciebie odpowiednia i bezpieczna.

 Inozytol dla mężczyzn

Niektóre doniesienia z literatury medycznej sugerują, że inozytol dla mężczyzn w suplementacji może mieć korzystny wpływ na ich zdrowie. 

Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie inozytolu w dawce 1200 mg dziennie przez 4 miesiące przez mężczyzn z zaburzeniami erekcji spowodowało poprawę w funkcjonowaniu seksualnym i jakości życia seksualnego. Inne badanie wykazało, że przyjmowanie inozytolu w dawce 2000 mg dziennie przez 3 miesiące przez mężczyzn z niepłodnością spowodowało poprawę jakości nasienia i zwiększenie liczby płodnych plemników.

Należy jednak pamiętać, że są to pojedyncze badania i konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo stosowania inozytolu u mężczyzn. Jeśli jesteś mężczyzną i rozważasz suplementację inozytolem, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy ocenią, czy taka suplementacja jest dla Ciebie odpowiednia i bezpieczna.

Inozytol dla dzieci 

Istnieją doniesienia z literatury medycznej, że inozytol dla dzieci w formie suplementu może mieć korzystny wpływ na zdrowie dzieci, szczególnie tych z zaburzeniami metabolicznymi lub zaburzeniami rozwoju.

Jednak należy pamiętać, że brak jest wystarczających dowodów naukowych, które by potwierdzały bezpieczeństwo stosowania inozytolu u dzieci. Dlatego też, jeśli Twoje dziecko ma jakieś schorzenia lub zaburzenia metaboliczne i rozważasz suplementację inozytolem, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy ocenią, czy taka suplementacja jest dla Twojego dziecka odpowiednia i bezpieczna.

Inozytol – preparaty

Inozytol, preparaty dostępne w naszej ofercie pochodzą tylko od sprawdzonych producentów z odpowiednimi certyfikatami. Oferujemy bardzo szeroki wybór form, w jakich występują suplementy. Mogą to być tabletki, kapsułki, proszek czy mieć postać płynną. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla siebie preparat dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji osobistych.

Inozytol – kapsułki 

Inozytol-kapsułki dostępne są w naszej ofercie w postaci następujących preparatów: 

 • Swanson Inozytol- 100 kapsułek,
 • Inozytol NowFoods- 100 kapsułek, 
 • Aliness Inozytol- 100 kapsułek,
 • ForMeds Inozytol- 60 kapsułek,
 • Inozytol Jarrow Formulas IP6- 120 kapsułek,

Inozytol – tabletki 

Inozytol -tabletki gdzie przykładowym preparatem z naszej oferty jest Puritan’s Pride Inozytol -90 tabletek. 

Inozytol – proszek 

Inozytol-proszek znajdziesz w produkcie Inozytol NowFoods-113 gramów.

Inozytol – cena

Jeśli chcesz kupić produkty z inozytolem, możesz znaleźć je w naszym sklepie w różnych formach i cenach. Na przykład, za 100 kapsułek inozytolu Swanson zapłacisz 25,90 zł, za proszek Now Foods - 55,90 zł, za kapsułki Aliness - 44,90 zł, a za tabletki Puritan's Pride - 49,90 zł. Oprócz tego, w naszej ofercie znajdziesz również inne suplementy diety, takie jak probiotyki, antyoksydanty, adaptogeny, algi oraz witaminy i minerały. Jeśli szukasz dobrych produktów w jeszcze niższych cenach, koniecznie sprawdź naszą zakładkę z promocjami przed złożeniem zamówienia.

Źrodła:

 1. Showell MG, Mackenzie-Proctor R, Jordan V, Hodgson R, Farquhar C. Inositol for subfertile women with polycystic ovary syndrome. Cochrane Database Syst Rev. 2018 Dec 20;12(12):CD012378. doi: 10.1002/14651858.CD012378.pub2. PMID: 30570133; PMCID: PMC6516980.
 2. Mukai T, Kishi T, Matsuda Y, Iwata N. A meta-analysis of inositol for depression and anxiety disorders. Hum Psychopharmacol. 2014 Jan;29(1):55-63. doi: 10.1002/hup.2369. Epub 2013 Dec 3. PMID: 24424706. 
 3. Pani A, Giossi R, Menichelli D, Fittipaldo VA, Agnelli F, Inglese E, Romandini A, Roncato R, Pintaudi B, Del Sole F, Scaglione F. Inositol and Non-Alcoholic Fatty Liver Disease: A Systematic Review on Deficiencies and Supplementation. Nutrients. 2020 Nov 3;12(11):3379. doi: 10.3390/nu12113379. PMID: 33153126; PMCID: PMC7694137.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl