ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

Suplementy na Hashimoto

DR ENZMANN Cynk II MSE 360 kaps. DR ENZMANN Cynk II MSE 360 kaps.
Cena:

299,00 zł

( 1 szt. = 0,83 zł )

Cena regularna: 308,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
DR ENZMANN Cynk II MSE 120 kaps DR ENZMANN Cynk II MSE 120 kaps
Cena:

129,00 zł

( 1 szt. = 1,08 zł )

Cena regularna: 133,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
DR ENZMANN Cynkomit MSE 60 kapsułek DR ENZMANN Cynkomit MSE 60 kapsułek
Cena:

122,00 zł

( 1 szt. = 0,37 zł )
szt.
zobacz więcej
Zn-Intercell® Cynk 90 mikrokapsułek Zn-Intercell® Cynk 90 mikrokapsułek
Cena:

121,00 zł

( 1 szt. = 1,34 zł )
szt.
zobacz więcej
DR JACOBS pH balans GOLD 126 tab. DR JACOBS pH balans GOLD 126 tab.
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

99,00 zł

( 1 szt. = 0,79 zł )
szt.
zobacz więcej
DR JACOBS Jod + Selen probio 90 kaps. DR JACOBS Jod + Selen probio 90 kaps.
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

69,00 zł

( 1 szt. = 0,77 zł )
szt.
zobacz więcej
CARSKA Jod Quatrum Compositum 4 aktywne formy jodu 50 ml CARSKA Jod Quatrum Compositum 4 aktywne formy jodu 50 ml
Producent: Carska
Cena:

68,00 zł

( 1 l = 1 360,00 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO Korzeń piwonii białej - 5% peonifloryny - 90 kaps. YANGO Korzeń piwonii białej - 5% peonifloryny - 90 kaps.
Producent: Yango
Cena:

49,00 zł

( 1 szt. = 0,54 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Naturalna witamina D3 z alg VEGAN 2000 j.m. ALINESS Naturalna witamina D3 z alg VEGAN 2000 j.m.
Producent: Aliness
Cena:

44,90 zł

( 1 szt. = 0,37 zł )
szt.
zobacz więcej
SANCT BERNHARD Cynk 210 tabl. - 10 mg SANCT BERNHARD Cynk 210 tabl. - 10 mg
Cena:

44,00 zł

( 1 szt. = 0,21 zł )
szt.
zobacz więcej
DR JACOBS Jod 20 ml DR JACOBS Jod 20 ml
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

29,00 zł

( 1 l = 1 450,00 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Cynk Organiczny Trio 15 mg ALINESS Cynk Organiczny Trio 15 mg
Producent: Aliness
Cena:

27,90 zł

( 1 szt. = 0,28 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Selen Select® L-selenometionina 200µg 100 tabletek ALINESS Selen Select® L-selenometionina 200µg 100 tabletek
Producent: Aliness
Cena:

26,90 zł

( 1 szt. = 0,27 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Cynk Chelatowany 15 mg ALINESS Cynk Chelatowany 15 mg
Producent: Aliness
Cena:

21,90 zł

( 1 szt. = 0,22 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Selen selenian (IV) sodu 100µg x 100 tab. VEGE ALINESS Selen selenian (IV) sodu 100µg x 100 tab. VEGE
Producent: Aliness
Cena:

21,90 zł

( 1 szt. = 0,22 zł )
szt.
zobacz więcej

Jakie suplementy przy Hashimoto 

Choroba Hashimoto to choroba autoimmunologiczna tarczycy. Jej mechanizm polega na agresji układu odpornościowego skierowanej przeciwko własnym tkankom. Leczenie choroby Hashimoto polega na przyjmowaniu hormonów tarczycy. Leczenie tej choroby powinno być wsparte przyjmowanie odpowiednich suplementów. Jak wygląda suplementacja w Hashimoto dowiesz się z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

Choroba Hashimoto powoduje, że osoby cierpiące na to schorzenie muszą zmierzyć się z wieloma dolegliwościami. Pogarszają one znacząco komfort życia. Osoby chore są rozdrażnione, ospałe, odczuwają stany depresyjne, mają problem z narastającą wagą ciała, zatrzymują wodę w organizmie. Bardzo często przyjmowanie leków zawierających syntetyczne hormony tarczycy nie zawsze osiąga pełne rezultaty terapeutyczne.

Jakie zatem suplementy na Hashimoto? Głównym składnikiem, jaki powinien być przyjmowany przez osoby chore są preparaty z selenem. Selen stanowi składnik enzymu mającego za zadanie przekształcanie T4, czyli tyroksyny do postaci T3, czyli trójjodotyroniny. Niedobory selenu mogą potęgować problemy chorej tarczycy. 

Przeprowadzone badania potwierdzają tezę o tym, że suplementowanie selenem prowadzi do spadku ilości ciał przeciwtarczycowych. Obecna wiedza nie zaleca przyjmowania selenu w dużych dawkach w trybie ciągłym. Nadmiar tego pierwiastka prowadzi do selenozy, znanej także pod nazwą choroby alkalicznej. Według ustaleń naukowców aktualne normy żywienia dla ludzi zamieszkujących Polskę zalecają dzienne przyjmowanie selenu w ilości nie większej niż 55 mikrogramów. Aby selen dobrze był przyswajany powinien być spożywany w organicznym połączeniu jako L-selenometionina. 

Suplementy na hashimoto - co jeszcze powinieneś wiedzieć  

Suplementacja przy Hashimoto powinna uwzględniać także żelazo. Niedobór żelaza zaburza metabolizm tarczycy poprzez zaburzenie syntezy hormonów tego gruczołu. Badania wykazały, iż 60% ludzi cierpiących na chorobę Hashimoto ma poważne deficyty żelaza. Pierwiastek ten może być dostarczany do organizmy poprzez dobrze zbilansowaną dietę zawierającą bogate w żelazo pożywienie. Można także skorzystać z pomocy suplementów zawierających w swoim składzie żelazo. Aby usprawnić proces przyswajania żelaza, należy przyjmować jej w towarzystwie witaminy C. Aktualnie normy dziennego zapotrzebowania na żelazo dla osób dorosłych wynoszą 10 miligramów dla mężczyzn oraz 18 miligramów dla kobiet. Dotyczy to przedziału wiekowego od 19 do 50 roku życia.

Hashimoto suplementy z zawartością cynku także są ogromnym wsparciem dla chorej tarczycy. Cynk wchodzi w skład białek hormonów T3 i T4. Przy nieodpowiedniej ilości cynku w organizmie hormony tarczycy nie mają warunków do wiązania się co wpływa na nieprawidłowe ich działanie na organizm. Zalecane normy spożycia cynku dla osób dorosłych to 11 miligramów dla mężczyzn i 8 miligramów dla kobiet.

Suplementacja witamin w Hashimoto

Choroba Hashimoto jakie witaminy przyjmować w trakcie jej przebiegu. Oprócz wspomnianej wyżej witaminy C, w przebiegu Hashimoto bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej ilości witaminy D w organizmie. Witamina ta zapobiega rozwojowi chorób mających autoimmunologiczne podłoże. Bardzo często zdarza się, że osoby chore na Hashimoto mają poważne niedobory tej witaminy. Aktualne normy spożycia dla mieszkańców Europy Środkowej dla dorosłych to 800-2000 jednostek międzynarodowych witaminy D na dobę. Przy niedoborach zaleca się przyjmowanie 4000 jednostek międzynarodowych na dobę.

Suplementacja preparatami ziołowymi

Obecnie bardzo wielu naturoterapeutów wykorzystuje zioła do leczenia choroby Hashimoto. Bardzo popularna w takich terapiach jest ashwagandha. Korzeń tej rośliny ma właściwości pozwalające na zmniejszenie ilości kortyzolu. Nadmiar tego hormonu przyczynia się do zaostrzenia objawów choroby Hashimoto. Regularne przyjmowanie preparatów zawierających ashwagandghę minimalizuje objawy depresji oraz stymuluje mózg do lepszej pracy. Pamiętaj o tym, że jakakolwiek suplementacja powinna być poparta dużą wiedzą, dlatego znajdź specjalistę godnego zaufania. Minerały i witaminy powinny być łączone w sposób nieprzypadkowy, należy uwzględnić ich interakcje, aby spotęgować ich działanie lub nie dopuścić do antagonizmów. W tym przypadku dobre są preparaty jednoskładnikowe, które można przyjmować zgodnie z zaleceniami.  W naszej ofercie znajdziesz też preparat wielostopniowy o nazwie Thyroset, stworzony dla osób chorych na Hashimoto. Cały czas suplementacja powinna odbywać się pod nadzorem lekarza lub dietetyka klinicznego.

Suplementy na hashimoto dla dzieci

Suplementy na Hashimoto dla dzieci powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem lekarza. Niektóre suplementy, takie jak witamina D czy selen, mogą być stosowane również przez dzieci, ale dawkowanie i rodzaj suplementów powinny być dostosowane do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka. Ważne jest skonsultowanie się z pediatrą lub endokrynologiem, którzy dobiorą odpowiednie suplementy i ustalą właściwe dawkowanie, aby wspomóc leczenie Hashimoto u dziecka.

Suplementy na hashimoto w ciąży

Suplementy na Hashimoto w ciąży powinny być stosowane wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Niektóre suplementy, takie jak witamina D czy kwas foliowy, mogą być zalecane w okresie ciąży, ale ich dawkowanie i rodzaj powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia kobiety. Hashimoto to choroba autoimmunologiczna, dlatego konieczna jest opieka specjalisty, który dobierze odpowiednie suplementy i monitoruje stan zdrowia matki i dziecka. Należy unikać samodzielnego stosowania suplementów w ciąży i zawsze konsultować się z lekarzem.

Suplementy na hashimoto gdzie kupić

Suplementy na Hashimoto, takie jak witamina D, selen, czy L-karnityna, można zakupić w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością oraz online, na stronach internetowych specjalizujących się w suplementach. Ważne jest wybranie renomowanego źródła i konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji, ponieważ Hashimoto to choroba autoimmunologiczna wymagająca indywidualnego podejścia do terapii.

Suplementy na hashimoto cena

Ceny suplementów na Hashimoto mogą się różnić w zależności od marki, rodzaju suplementu i ilości tabletek w opakowaniu. Przykładowo, cena za opakowanie witaminy D3 może wynosić od 20 do 60 złotych, a selenu od 15 do 40 złotych. Warto porównać oferty różnych producentów i wybrać suplementy, które spełniają indywidualne potrzeby i budżet.

FAQ Często zadawane pytania na temat suplementów na Hashimoto:

  1. Jakie suplementy mogą być pomocne w leczeniu Hashimoto? Suplementy takie jak witamina D, selen, L-karnityna i omega-3 mogą być pomocne w zarządzaniu Hashimoto.

  2. Czy suplementy na Hashimoto są konieczne? Suplementacja jest rozważana w przypadku niedoborów składników odżywczych lub na zalecenie lekarza. Nie zawsze jest konieczna.

  3. Czy suplementy na Hashimoto mają skutki uboczne? Niektóre suplementy mogą powodować skutki uboczne, dlatego ważne jest stosowanie ich pod nadzorem lekarza.

  4. Czy można łączyć różne suplementy na Hashimoto? Kombinowanie suplementów powinno być konsultowane z lekarzem, aby uniknąć interakcji i nadmiernego spożycia.

  5. Gdzie można zakupić suplementy na Hashimoto? Suplementy można zakupić w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością oraz online, ale zawsze warto konsultować się z lekarzem przed ich stosowaniem.

 

 

źródła:

[1] Zakrzewska E. et al.: Zalecenia dietetyczne w niedoczynności tarczycy przy współwystępowaniu choroby Hashimoto. Bromat. Chem. Toksykol. XLVIII, 2015
[2] Bevilacqua A. et al.: Inositols in Insulin Signaling and Glucose Metabolism, Int J Endocrinol. 2018
[3] Nordio M., Pajalich R.: Combined Treatment with Myo-Inositol and Selenium Ensures Euthyroidism in Subclinical Hypothyroidism Patients with Autoimmune Thyroiditis. Journal of Thyroid Research Volume 2013
[4] Nordio M., Basciani S.: Myo-inositol plus selenium supplementation restores euthyroid state in Hashimoto’s patients with subclinical hypothyroidism. European Review for Medical and Pharmacological Sciences 2017
[5] Nordio M., Basciani S.: Treatment with Myo-Inositol and Selenium Ensures Euthyroidism in Patients with Autoimmune Thyroiditis. International Journal of Endocrinology. Volume 2017
[6] Mahdieh Abbasalizad Farhangi, Parvin Dehghan,et al.: The effects of Nigella sativa on thyroid function, serum Vascular Endothelial Growth Factor (VEGF) – 1, Nesfatin-1 and anthropometric features in patients with Hashimoto’s thyroiditis: a randomized controlled trial. Complementary and Alternative Medicine (2016)
[7] Yan He, Yuan Yue, et al.: Curcumin, Inflammation, and Chronic Diseases: How Are They Linked? Molecules 2015

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl