ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

SUPLEMENTY DIETY NA OSTEOPOROZĘ

Osteo-Intercell® CF 120 kaps. Osteo-Intercell® CF 120 kaps.
Cena:

169,00 zł

( 1 szt. = 1,41 zł )
szt.
zobacz więcej
Witamina K2 - Intercell® plus D3 90 kapsułek Witamina K2 - Intercell® plus D3 90 kapsułek
Cena:

162,00 zł

( 1 szt. = 1,80 zł )
szt.
zobacz więcej
Witamina D3 - Intercell® 4000 I.E. 90 mikrokapsułek Witamina D3 - Intercell® 4000 I.E. 90 mikrokapsułek
Cena:

100,00 zł

( 1 szt. = 1,11 zł )
szt.
zobacz więcej
DR JACOBS pH balans GOLD 126 tab. DR JACOBS pH balans GOLD 126 tab.
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

99,00 zł

( 1 szt. = 0,79 zł )
szt.
zobacz więcej
SANCT BERNHARD Wapń z algi morskiej 120 kaps. SANCT BERNHARD Wapń z algi morskiej 120 kaps.
Cena:

52,00 zł

( 1 szt. = 0,43 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witaminy ProADEK® x 60 kapsułek miękkich ALINESS Witaminy ProADEK® x 60 kapsułek miękkich
Producent: Aliness
Cena:

42,90 zł

( 1 szt. = 0,72 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Olej z nasion czarnuszki 2% 500 mg x 120 caps ALINESS Olej z nasion czarnuszki 2% 500 mg x 120 caps
Producent: Aliness
Cena:

38,90 zł

( 1 szt. = 0,32 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witamina D3 2000 j.m. 120 kaps ALINESS Witamina D3 2000 j.m. 120 kaps
Producent: Aliness
Cena:

27,90 zł

( 1 szt. = 0,23 zł )
szt.
zobacz więcej

Suplementy na osteoporozę dla dorosłych

Osteoporoza jest chorobą układu kostnego. Objawia się zaburzoną architekturą kości, niską masą kostną, większą kruchością i dużym ryzykiem złamań kości. Na skutek postępującej choroby kości tracą elastyczność i stabilność, spowodowane jest to utratą blaszek kostnych i zbyt wolnym tworzeniem się kości. Jest to cicha podstępna choroba, niedająca na początku żadnych objawów, ale uparcie postępująca. Bardzo ważny w procesie mineralizacji kości jest metabolizm fosforu i wapnia. Metabolizm ten uzależniony jest od poziomu witaminy D, kalcytoniny i parathormonu. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby dieta była bogata w te składniki. Czy przyjmowane tabletki na osteoporozę, zalecane przez lekarza są w stanie uzupełnić wszystkie niedobory w diecie? A może warto wspomagać leczenie i stosować suplementy diety na osteoporozę dla dorosłych? 

Tabletki na osteoporozę

Rola wapnia w organizmie. Wapń jest dla zdrowia i rozwoju kości najważniejszym budulcem. Tworzy wraz z wapniem i fosforanem kompleks mineralny. Około 99 procent wapnia w organizmie człowieka jest w szkielecie kostnym. Pomimo bycia składnikiem kompleksu mineralnego tworzy też swoistą spiżarnię organizmu, służącą do utrzymywania odpowiedniego poziomu we krwi. Organizm wchłania wapń z pożywienia poprzez jelito cienkie poprzez wchłanianie regulowane przez witaminę D i w procesie dyfuzji biernej. Wapń jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów, jego zapotrzebowanie dzienne to wartości między 700 a 1300 miligramów dziennie. Suplementy na osteoporozę dla kobiet? Kobiety po 51 roku życia powinny w ramach profilaktyki stale suplementować i stosować suplementy na osteoporozę. Będą one cennym uzupełnieniem diety. 

Suplementy na osteoporozę dla seniorów

Kolejnym ważnym składnikiem, jakiego potrzebuje układ kostny oprócz wapnia to witamina D. Zaleca się przyjmować około 600 jednostek międzynarodowych witaminy D dziennie. Suplementy na osteoporozę dla seniora - po 70 roku życia dawka ta zwiększa się do 800 jednostek międzynarodowych. Należy pamiętać, że faktyczna dawka powinna być ustalona z lekarzem prowadzącym na podstawie badań poziomu witaminy D. Może być tak, że będzie trzeba przyjmować większe dawki. 

Suplementy na osteoporozę dla mężczyzn

Leki na osteoporozę stosowane są u pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą. Suplementy diety na osteoporozę dla mężczyzn zalecane są wszystkim pacjentom z niedoborem wapnia i witaminy D. Suplementowanie diety tylko i wyłącznie samym wapniem nie zmniejszy ryzyka złamania kości, natomiast połączenie wapnia z witaminą D nieznacznie, ale zmniejsza ryzyko złamań. Istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych suplementacji, są to najczęściej objawy żołądkowo-jelitowe oraz kamica nerkowa. Objawy ze strony układu pokarmowego występują głównie na początku suplementacji.

Tabletki na kości - jakie?

Jakie suplementy na osteoporozę? Oprócz wspomnianych wyżej witaminy D i wapnia kości potrzebują jeszcze innych składników. Bardzo istotny jest magnez, ponieważ ułatwia on proces przyswajania wapnia. Dzięki niemu kości są mocniejsze. Naturalnym źródłem magnezu są szpinak, karczochy, orzechy, kakao, gorzka czekolada, ziemniaki, banany. Magnez pomocny jest także przy stanach lękowych, migrenach. Reguła przyjmowania magnezu zaleca przyjmowanie dawek uzależnionych od dawek wapnia. Proporcje wapnia do magnezu to 2:1, czyli przy 500 mg wapnia przyjmować powinno się 250 mg magnezu. 

Kolejnym ważnym składnikiem w zdrowiu układu kostnego są sole potasu w postaci wodorowęglany potasu i cytrynianu potasu. Są one obecne w warzywach i owocach. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Surrey wykazały, że rolą soli potasu jest zmniejszenie resorpcji kości. Jest to proces degradacji kości. Tym samym czynią kości mocniejszymi i mniej podatnymi na urazy. Wykazano także, że spożywanie soli potasu we właściwych proporcjach zmniejsza wydalanie wapnia z organizmu.

Osteoporoza suplementacja

Dietetyka zaleca zbilansowaną dietę, zaspokajającą wszelkie zapotrzebowanie organizmu na składniki potrzebne do budulca kości. Niestety w obecnych czasach, kiedy żywność jest coraz mniej wartościowa, może to nastręczać pewne trudności. Jakie suplementy przeciw osteoporozie? Witamina D jest najtrudniejsza do pozyskania, nasz organizm jej nie produkuje, a klimat w Polsce słońcem nie rozpieszcza, dlatego też należy dbać o utrzymanie jej odpowiedniego poziomu w organizmie. Im starszy człowiek tym dawki witaminy D powinny być wyższe. Kolejnymi istotnymi składnikami właściwej suplementacji są: izoflawony sojowe, witamina K, magnez, wapń. Te składniki można pozyskiwać z pożywienia, ale w określonych sytuacjach może być ona niezbędna, należą do nich:

  • upośledzone przyswajanie składników odżywczych z pokarmu
  • okres ciąży 
  • karmienie piersią 
  • niedostateczna podaż żywności
  • zaburzenia łaknienia
  • diety wegański, wegetariański lub bardzo restrykcyjne
  • stan po operacjach bariatrycznych

Suplementy na osteoporozę w ciąży

Czy można stosować suplementy diety na osteoporozę w ciąży? W tym przypadku należy się skonsultować z lekarzem rodzinnym, który szczegółowo udzieli odpowiedzi na to pytanie.

 Kiedy już wiemy jakie suplementy na osteoporozę są wskazane, należy mieć na uwadze właściwe ich dawkowanie, wykonywanie badań kontrolnych i konsultacje z lekarzem prowadzącym. Jest to bardzo ważny aspekt dbania o swoje zdrowie. Wszystko przyjmowane w nadmiarze może zaszkodzić. Najskuteczniejsze preparaty na osteoporozę obecnie to preparaty naturalne w postaci suplementów diety oraz witamin i minerałów na osteoporozę.

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl