ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Dlaczego My?

Suplementy diety na depresję

DUOLIFE Noc 750 ml DUOLIFE Noc 750 ml
Producent: DuoLife
Cena:

269,00 zł

( 1 szt. = 358,67 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO Hapisiv™ - 90 kapsułek YANGO Hapisiv™ - 90 kapsułek
Producent: Yango
Cena:

98,00 zł

( 1 szt. = 1,09 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Liposol B Complex Folate 100%TM - 250 ml ALINESS Liposol B Complex Folate 100%TM - 250 ml
Producent: Aliness
Cena:

79,90 zł

( 1 l = 319,60 zł )
zobacz więcej
 SANCT BERNHRAD Szafran ekstrakt 60 kaps. SANCT BERNHRAD Szafran ekstrakt 60 kaps.
Cena:

76,00 zł

( 1 szt. = 1,27 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO Harmonia™ - adaptogeny - 60 kaps. YANGO Harmonia™ - adaptogeny - 60 kaps.
Producent: Yango
Cena:

63,00 zł

( 1 szt. = 1,05 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Gotu Kola 400 mg x 100 Vege caps ALINESS Gotu Kola 400 mg x 100 Vege caps
Producent: Aliness
Cena:

59,90 zł

( 1 szt. = 0,60 zł )
szt.
zobacz więcej
SANCT BERNHARD Cynk 210 tabl. - 10 mg SANCT BERNHARD Cynk 210 tabl. - 10 mg
Cena:

44,00 zł

( 1 szt. = 0,21 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Lit 5 mg x 100 tabletek vege ALINESS Lit 5 mg x 100 tabletek vege
Producent: Aliness
Cena:

39,90 zł

( 1 szt. = 0,40 zł )
zobacz więcej
ALINESS L-Theanine 200 mg x 100 Vege caps. ALINESS L-Theanine 200 mg x 100 Vege caps.
Producent: Aliness
Cena:

38,90 zł

( 1 szt. = 0,39 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO GABA - kwas gamma-aminomasłowy - 90 kaps. YANGO GABA - kwas gamma-aminomasłowy - 90 kaps.
Producent: Yango
Cena:

35,00 zł

( 1 szt. = 0,39 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO Witamina B6 - 90 kaps YANGO Witamina B6 - 90 kaps
Producent: Yango
Cena:

35,00 zł

( 1 szt. = 0,39 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS L-Tryptophan 500 mg Vege caps. ALINESS L-Tryptophan 500 mg Vege caps.
Producent: Aliness
Cena:

32,90 zł

( 1 szt. = 0,33 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS GABA (Gamma amino butyric acid) 750mg 100 tabletek ALINESS GABA (Gamma amino butyric acid) 750mg 100 tabletek
Producent: Aliness
Cena:

29,90 zł

( 1 szt. = 0,30 zł )
szt.
zobacz więcej

Suplementy diety na depresję są naturalnym wsparcie organizmu w trakcie tej ciężkiej choroby. Wprawdzie nie zastępują wizyty u specjalisty biegłego w tej dziedzinie, ale pozwalają uzupełnić niedobory witamin i minerałów, których bardzo często, w przebiegu tej choroby. może brakować. Witaminy i minerały na depresję złożone są ze specjalnie skomponowanych zestawów, w których znajdziesz witaminę D3, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy z grupy B, korzeń macachlorellęberberynę. Są one dostępne w naszym sklepie. Jeśli nie masz depresji, a zauważyłeś u siebie ospałość, obniżony nastrój, brak energii do działania to suplementy "Depresja" są jak najbardziej wskazane.

Depresja- informacje

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia uznała depresję za główną przyczynę niezdolności i niesprawności do pracy na świecie. To najczęściej spotykane zaburzenie psychiczne, na które choruje kilkanaście procent populacji dorosłych osób. Depresja jest dwa razy częstsza u kobiet. Według statystyk co dziesiąty pacjent ma pełnoobjawową depresję, ta sama ilość pacjentów cierpi z powodu pojedynczych objawów depresji. Nie wszystkie przypadki pozostają rozpoznane i tylko połowa osób poddana jest leczeniu. Coraz częściej wspomina się o dużym znaczeniu odpowiednio zbilansowanej diety i właściwej suplementacji w profilaktyce depresji oraz jako uzupełnienie terapii w jej przebiegu.

Depresja – przyczyny, objawy, leczenie 

Depresja jest wieloobjawowym zespołem zaburzeń psychicznych. Należą do nich:

 • stopniowa utrata odczuwania przyjemności i radości z życia 
 • stopniowe ograniczenie aktywności życiowej 
 • utrata dotychczasowych zainteresowań
 • narastające trudności w podejmowaniu czynności lub wykonywania zadań 
 • myślenie depresyjne
 • stany lękowe
 • zwiększające się uczucie braku sensu życia
 • myśli samobójcze
 • zaburzenia snu
 • zaburzenia koncentracji i przyswajania wiedzy
 • zmniejszenie lub całkowita utrata apetytu
 • spadek libido
 • u kobiet może wystąpić zatrzymanie miesiączki
 • wahanie samopoczucia w zależności od pory doby 

Obecna wiedza medyczna podzieliła przyczyny depresji na 3 grupy:

 • czynniki kulturowe i społeczne (poczucie osamotnienia, niekomfortowa sytuacja materialna, brak wsparcia ze strony osób bliskich, poczucie niezrozumienia)
 • czynniki psychologiczne (ciężkie, stresujące sytuacje życiowe, relacje partnerskie lub z innymi osoba, utrata bliskiej osoby)
 • czynniki biologiczne (stan zdrowia, choroby przewlekłe, uzależnienia, zmiany w poziomach neuroprzekaźników w mózgu, chodzi tu o dopaminę noradrenalinę i serotoninę

Suplementy na depresję - jakie?

Opublikowana w American Journal of Psychiatry metaanaliza potwierdza wpływ właściwej suplementacji i diety w terapii depresji. Dowiedziono, że kwasy tłuszczowe omega-3 i witamina D wspiera działanie przyjmowanych leków przeciwdepresyjnych. Suplementy na depresję bez recepty, są polecane osobom, które chciałyby skorzystać ze wszystkich możliwości szybszego powrotu do psychicznej równowagi. Suplementy przy depresji nie powodują występowania niepożądanych skutków ubocznych. Pod warunkiem że będą przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta lub po konsultacji z lekarzem, jeśli uzna on za zasadne zwiększenie dawki jakiegoś suplementu. Nie należy ich stosować, jeśli jeden z ich składników powoduje objawy alergii. Pamiętajmy też o tym, że suplementy są dodatkiem i nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej diety.

Suplementy na depresje dla dzieci

W leczeniu depresji u dzieci, suplementy diety mogą być rozważane jako uzupełnienie terapii, ale ich stosowanie powinno być ściśle monitorowane przez lekarza. Niektóre suplementy, jak kwasy omega-3, magnez czy witamina D, mogą wspierać zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie, jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie zastępują one profesjonalnej pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej. Leczenie depresji u dzieci wymaga kompleksowego podejścia, w którym suplementy mogą pełnić jedynie rolę wspierającą.

Suplementy na depresje dla mężczyzn

Suplementy na depresję dla mężczyzn mogą być stosowane jako wsparcie w łagodzeniu objawów depresyjnych i poprawie ogólnego samopoczucia. Wśród suplementów, które mogą być pomocne, znajdują się kwasy omega-3, które wspierają funkcjonowanie mózgu, magnez, mający wpływ na redukcję stresu i poprawę snu, oraz witamina D, zwłaszcza w okresach mniejszej ekspozycji na słońce. Ważne jest, aby pamiętać, że suplementy nie zastąpią profesjonalnej pomocy medycznej w leczeniu depresji. Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów zaleca się konsultację z lekarzem.

Suplementy na depresje dla seniora

Dla seniorów cierpiących na depresję, odpowiednio dobrane suplementy mogą stanowić dodatkowe wsparcie terapeutyczne. Suplementacja, obejmująca takie składniki jak kwasy omega-3, magnez czy witamina D, może przyczynić się do poprawy nastroju i funkcji poznawczych w tej grupie wiekowej. W przypadku osób starszych, gdzie ryzyko niedoborów witamin i minerałów jest wyższe, suplementy mogą mieć szczególne znaczenie. Ważne jest jednak, aby każda decyzja o suplementacji była skonsultowana z lekarzem, aby zapewnić bezpieczeństwo i dostosowanie do indywidualnych potrzeb zdrowotnych seniora.

Suplementy na depresje bez recepty

Suplementy na depresję, które są dostępne bez recepty, mogą wspierać leczenie łagodnych form depresji lub stanów obniżonego nastroju. Wśród nich znajdują się:

 1. Świetlik: Znany ze swoich właściwości uspokajających i poprawiających nastrój.
 2. Magnez: Pomaga w redukcji stresu i poprawia jakość snu.
 3. Omega-3: Kwasy tłuszczowe wspierające funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne.
 4. Witamina D: Często zalecana przy obniżonym nastroju, szczególnie w miesiącach zimowych.
 5. Ekstrakt z zielonej herbaty (L-teanina): Może pomagać w redukcji stresu i poprawie koncentracji.

Zanim jednak rozpoczniesz stosowanie jakichkolwiek suplementów na depresję, zaleca się konsultację z lekarzem, szczególnie w przypadku poważniejszych stanów depresyjnych lub przyjmowania innych leków. Suplementy mogą być dodatkowym wsparciem, ale nie zastąpią profesjonalnej pomocy medycznej w leczeniu depresji.

Witaminy na depresję - jakie?

Zaburzenia pracy układu nerwowego mogą mieć źródło w niedoborze witamin i minerałów, może to spowodować nieodpowiednie do potrzeb organizmu wydzielanie i funkcjonowanie neuroprzekaźników. Bardzo wiele osób cierpiących na depresję ma niedobór, kluczowych, dla pracy układu nerwowego minerałów i witamin. Zatemjakie suplementy na depresję? 

 • witamina D3 - odpowiednia ilość ten witaminy przyczynia się do prawidłowej pracy mózgu. Jej niedobory zwiększają ryzyko pojawienia się sezonowego zaburzenia afektywnego (jesień-zima) i obniżenia nastroju. Dawki, jakie powinno się przyjmować powinny być ustalone z lekarzem prowadzącym po wykonaniu badań określających jej poziom we krwi. 
 • witaminy z grupy B - ta grupa witamin sprzyja prawidłowemu działaniu mózgu i układu nerwowego. Witaminy z tej grupy regulują także poziom homocysteiny, która odpowiada za dobre samopoczucie. W tym przypadku dobrze jest suplementować się witaminą B complex

W przebiegu i profilaktyce depresji należy przyjmować suplementy na depresjęzawierające następujące minerały:

 • magnez - jego niedobory mogą objawiać się obniżonym samopoczuciem, tabletki na depresjęz magnezem, przyjmowanie regularnie zmniejszą ryzyko zachorowania depresji lub zahamują jej rozwój. Najłatwiej przyswajalna przez organizm forma magnezu to cytrynian magnezu.
 • cynk - braki manifestują się zaburzeniami nastroju, ponadto wspiera pracę serca, układu immunologicznego i komórek nerwowych. Suplementacja wyrównująca braki sprzyjać będzie w szybszym powrocie do zdrowia psychicznego.
 • lit - to częsty składnik leków farmakologicznych stosowanych w leczeniu chorób psychicznych. Zmniejsza objawy chorób psychicznych
 • MSM, czyli siarka organiczna - przypuszcza się, że jej niedobory mogą spowodować przewlekłe zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Kwasy tłuszczowe omega-3 w kuracji depresji

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oprócz zbawiennego działania na serce, układ krwionośny, skórę, paznokcie i włosy, są bardzo ważne dla pracy układu nerwowego. Kwasy tłuszczowe omega-3 bardzo dobrze "współpracują" z równocześnie podawanymi antydepresantami na receptę. Szczególnie dużą rolę odgrywa tu kwas eikozapentaenowy tzw. EPA. Żywność zawierająca w składzie kwasy tłuszczowe to jajka, tran, tłuste ryby. Można je także przyjmować w kapsułkach.

Depresja i naturalne ekstrakty roślinne 

Bardzo dobry wpływ na leczenie i profilaktykę depresji wykazują tabletki na depresję bez recepty oparte na naturalnych ekstraktach roślinnych. Działanie ich skupia się głównie na aktywacji układu nerwowego. Suplementy diety-depresja opierają się na następujących roślinach:

 • różeniec górski - wykazuje działanie antydepresyjne poprzez stymulowanie produkcji neuroprzekaźników. Jest to roślina będąca silnym adaptogenem. 
 • kurkuma - również bierze udział w stymulowaniu produkcji neuroprzekaźników- serotoniny i dopaminy. 
 • ashwagandha, witania ospała - kolejna roślina będąca silnym adaptogenem, wspiera pracę układu nerwowego, poprawia pracę układu immunologicznego. Przydatna w czasie ciężkich dla psychiki sytuacji życiowych oraz na podniesienie nastroju u osób z objawami depresji.
 • kawa - stosowanie suplementów z kofeiną zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję, poprawia samopoczucie, stosowana powinna być z umiarem. Przyjmowana w nadmiarze może spowodować nadmierne pobudzenie, zaburzenia pracy serca lub rozdrażnienie. Osoby spożywające kawę regularnie powinny pamiętać o suplementacji magnezu, gdyż kawa "wypłukuje" go z organizmu.

Zioła w terapii depresji 

Naturalne suplementy na depresjęto również zioła w postaci suszu, przeznaczone do naparów. Wybrane zioła łagodzą napięcie nerwowe, mogą zmniejszyć stany lękowe i poprawić samopoczucie u osób ze skłonnościami do stanów depresyjnych. Do tej grupy należą: 

 • dziurawiec - picie naparów z dziurawca stosuje się w przebiegu łagodnej i umiarkowanej depresji. Stosowany przez 12 tygodni może przynieść efekty podobne do uzyskiwanych za pomocą farmakologicznych leków na receptę.
 • melisa - od stuleci znana z działania uspokajającego, pomagającą w zaburzeniach snu. Działa także przeciwdepresyjnie dzięki olejkowi zawartemu w jej liściach. Systematyczne jej spożywanie łagodzi objawy depresji, nerwic i zmniejsza stres,

Suplementy na depresje gdzie kupić

Suplementy na depresję można zakupić na stronie internetowej ZdrowoStylowo.pl, która oferuje różnorodne suplementy diety, w tym produkty wspierające zdrowie psychiczne i samopoczucie. Nasz sklep  specjalizuje się w oferowaniu produktów zdrowotnych, w tym suplementów wspomagających leczenie depresji. W ZdrowoStylowo.pl możesz łatwo znaleźć i zamówić odpowiednie suplementy, korzystając z wygodnych opcji zakupu online. Przed zakupem i rozpoczęciem stosowania suplementów na depresję, zwłaszcza jeśli są one przeznaczone dla osób w konkretnych grupach wiekowych, jak dzieci czy seniorzy, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Suplementy na depresje cena

Cena suplementów na depresję może się różnić w zależności od rodzaju produktu, marki, składu oraz wielkości opakowania. W Polsce ceny tych produktów mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za opakowanie. Dokładne ceny można sprawdzić , sklepach internetowych, w tym na ZdrowoStylowo.pl, oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Ważne jest, aby wybrać suplementy od renomowanych producentów i zawsze konsultować ich stosowanie z lekarzem, aby upewnić się, że są one odpowiednie i bezpieczne dla konkretnego przypadku.

FAQ Często zadawane pytania na temat suplementów na depresje:

 1. Jakie suplementy są polecane na depresję? Często rekomendowane suplementy to te zawierające kwasy omega-3, magnez, witaminę D oraz zioła takie jak świetlik.

 2. Czy suplementy mogą być jedynym sposobem leczenia depresji? Suplementy mogą wspierać samopoczucie psychiczne, ale nie zastępują kompleksowego podejścia do zdrowia psychicznego, które może obejmować zmiany stylu życia czy wsparcie psychologiczne.

 3. Jak długo trzeba stosować suplementy, aby zauważyć poprawę? Efekty stosowania suplementów mogą być różne i zależą od indywidualnych cech organizmu. Zwykle wymagany jest regularny i długotrwały ich przyjmowanie.

 4. Czy suplementy na depresję są odpowiednie dla każdego? Suplementy mogą nie być odpowiednie dla wszystkich osób. Warto wybierać produkty od renomowanych producentów i dopasować je do indywidualnych potrzeb.

 5. Gdzie można nabyć suplementy na depresję? Suplementy można kupić w sklepach internetowych, w tym na ZdrowoStylowo.pl, sklepach ze zdrową żywnością oraz w punktach sprzedaży naturalnych suplementów diety.

 

Bibliografia:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31004628/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26402520/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27750060/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33251075/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11194174/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9674934/

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl