Dlaczego ZdrowoStylowo?
Działamy od 2013 roku, mamy więc już ponad 10 lat doświadczenia na polskim rynku.
Wszystkie nasze produkty pochodzą prosto od producenta, więc masz pewność co do oryginalności.
Skorzystaj z darmowej dostawy
już od 249 zł! - Paczkomat 24h

Kategorie
Producent
Rodzaj żeń-szenia
Cena
-
od
do
Ashwagandha (Withania somnifera) jest ważnym remedium ajurwedyjskim, które może pomóc w łagodzeniu stresu, poprawie jakości snu, dodaniu energii, wzmocnieniu odporności, wspieraniu układu nerwowego, obniżeniu poziomu glukozy we krwi i redukcji problemów z płodnością u mężczyzn. Najwyższej jakości suplementy z Ashwagandhą dostępne są w sklepie internetowym ZdrowoStylowo.pl.
Ashwagandha (Żeń-Szeń Indyjski)



Ashwagandha – właściwości
Ashwagandha (Żeń-szeń indyjski) w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność jako składnik. To roślina znana pod nazwą witania ospała, która jest bardzo silnym adaptogenem. Jej właściwości są bardzo wszechstronne w działaniu na ludzki organizm. Bardzo pomaga osobom, które cierpią na spadek sił witalnych, bezsenność, obniżenie nastroju, czy narażenie na permanentny stres. Do grupy kolejnych jej właściwości należą:
- poprawa funkcji seksualnych,
- poprawa koncentracji,
- zwiększenie wydolności organizmu,
- likwidowanie stanów zapalnych w organizmie,
- regulacja poziomu glukozy we krwi,
- wspiera pracę tarczycy.
Ashwagandha – dawkowanie
Dawkowanie uzależnione jest od tego, po jaki produkt sięgasz. Bardzo ważne jest to, aby przestrzegać zaleceń producentów, które dołączone są do każdego preparatu, jaki jest dostępny w naszym sklepie. Przykładowo preparaty z ashwagandhą firmy Olimp, Aliness, czy Swanson stosuje się w ilości 1 kapsułki na dobę. Z kolei firma Noble Health produkująca ashwagandhę w postaci żelków zaleca jej przyjmowanie w ilości dwóch żelków dziennie. Witania ospała w płynie produkowana przez firmę Joy Day powinna być spożywana w ilości od 10 do 15 ml dziennie.
Ashwagandha – skutki uboczne
Po spożyciu witanii ospałej może wystąpić kilka działań niepożądanych, należą do nich:
- mdłości,
- wymioty,
- bóle brzucha,
- dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
- świąd i pieczenie skóry częste przy reakcji alergicznej w organizmie.
Jeśli w trakcie przyjmowania ashwagandhy zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy przerwij jej stosowanie, w przypadku ostrej reakcji alergicznej natychmiast jedź do szpitala.
Ashwagandha – przeciwwskazania
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatów zawierających w swoim składzie witanię ospałą jest uczulenie bądź nadwrażliwość na nią. Ponadto, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki w trybie stałym, głównie przeciwpadaczkowe, uspokajające lub nasenne, miej na uwadze, że może dojść do interakcji z ashwagandhą. Polega ona na osłabieniu lub nasileniu działania poszczególnych leków. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ashwagandha dla kobiet
Witania ospała ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną kobiet. Jest bardzo pomocna kobietom, u których występuje zespół napięcia przedmiesiączkowego, pomocna także w przebiegu menopauzy potrafi złagodzić wszystkie objawy dyskomfortu fizycznego i psychicznego. Śpioszyn lekarski jest bardzo skuteczny w poprawie obniżonego samopoczucia, usuwa przewlekłe uczucie zmęczenia, zwiększa także libido. W naszym sklepie dostaniesz preparat dedykowany kobietom wyprodukowany przez firmę Panaseus. Produkt ten oprócz ashwagandhy w swoim składzie zawiera ekstrakty z czerwonej koniczyny i z liści malin.
Ashwagandha w ciąży
Na chwilę obecną nie przeprowadzono jeszcze badań, które mogłyby w sposób jednoznaczny określić bezpieczeństwo zażywania ashwagandhy w okresie ciąży. Z tego powodu nie polecamy ich kobietom ciężarnym.
Ashwagandha dla dzieci
Podobnie jak w przypadku kobiet ciężarnych, naukowcy nie ustalili, jaka dawka byłaby bezpieczna dla dzieci. Dlatego także nie polecamy jej stosowania u dzieci.
Ashwagandha dla mężczyzn
Mężczyźni także doznają wielu korzyści w trakcie spożywania suplementów z zawartością witanii ospałej. Roślina ta zwiększa wydolność fizyczną, poprawia potencję oraz reguluje poziom testosteronu.
Ashwagandha – preparaty
Nasz sklep oferuje Ci preparaty pochodzące tylko od sprawdzonych producentów, którzy są długo na rynku i spełniają założenie wysokich standardów jakości produktów. Posiadamy ashwagandhę w postaci płynu, kapsułek i tabletek.
Ashwagandha – kapsułki
Preparaty z ashwagandhą w postaci kapsułek to:
- Now Foods- 180 kapsułek,
- Aliness- 100 kapsułek,
- Swanson- 100 kapsułek,
- Jarrow- 120 kapsułek,
- Panaseus dla Kobiet- 50 kapsułek,
- Hepatica- 90 kapsułek,
- Sigularis Forte- 60 kapsułek,
- ForMeds wiśnia zimowa- 60 kapsułek,
Ashwagandha tabletki
Preparaty z ashwagandhą w tabletkach to:
- Intenson BIO- 200 tabletek,
- Intenson Anti Stress- 90 tabletek,
- Essence- 90 tabletek,
Ashwagandha w płynie
Preparat z ashwagandhą w płynie to Joy Day Probiotyk Ashwagandha o pojemności 500 ml.
Ashwagandha – żelki
Preparat z ashwagandhą w żelkach to Noble Health Ashwagandha- 60 żelek.
Ashwagandha – cena
Cena preparatu ashwagandhy w naszym sklepie uzależniony jest od producenta, postaci i objętości. Na przykład wiśnia zimowa wyprodukowana przez Trec Vitality kupisz za 36,90 PLN a ashwagandhę firmy Now Foods kupisz za 93,90 PLN.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną naszą ofertą, znajdziesz tu probiotyki, zioła, witaminy i minerały. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.
Źródła:
1. Ashwagandha (Withania somnifera L .) – roślina o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych, Milena Połumackanycz, Aneta Forencewicz, Marek Wesołowski, Agnieszka Viapiana, Botanika Farmaceutyczna, Tom 76, nr 8, 2020.
2. Adaptogeny korygujące reakcję organizmu na stres i zaburzenia homeostazy – pomocą w prewencji chorób cywilizacyjnych, Barbara Dąbrowska-Bernstein, Marlena Moskalik, Dorota Wydro, Academy Of Aesthetic and Anti aging Medicine, 2015.
3. Withania somnifera (Ashwagandha): A Review, Girdhari Lal Gupta, and AC Rana, Pharmacognosy Reviews,2007,1,1,129-136.
4. Studies on the immunomodulatory effects of Ashwagandha, Mohammed Ziauddin, Neeta Phansalkar, Pralhad Patki, Sham Diwanay, Bhushan Patwardhan, Journal of Ethnopharmacology, Volume 50, Issue 2, February 1996, 69-76.