ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

Opcje przeglądania

WITAMINY ADEK

ADEK-Intercell® 90 mikrokapsułek ADEK-Intercell® 90 mikrokapsułek
Cena:

185,00 zł

( 1 szt. = 2,06 zł )
szt.
zobacz więcej
DR JACOBS Witamina ADEK 20ml DR JACOBS Witamina ADEK 20ml
Producent: Dr. Jacobs
Cena:

89,00 zł

( 1 l = 4 450,00 zł )
szt.
zobacz więcej
SKOCZYLAS Witamina ADEK 30ml SKOCZYLAS Witamina ADEK 30ml
Producent: Skoczylas
Cena:

69,00 zł

( 1 l = 2 300,00 zł )
szt.
zobacz więcej
AVITALE, Witamina ProADEK® x 30 ml AVITALE, Witamina ProADEK® x 30 ml
Producent: Avitale
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 1 996,67 zł )
szt.
zobacz więcej
AVITALE, Witamina ProADEK® retinol, 30 ml AVITALE, Witamina ProADEK® retinol, 30 ml
Producent: Avitale
Cena:

49,90 zł

( 1 l = 1 663,33 zł )
szt.
zobacz więcej
SKOCZYLAS Witamina ADEK junior krople 30 ML SKOCZYLAS Witamina ADEK junior krople 30 ML
Producent: Skoczylas
Cena:

47,00 zł

( 1 l = 1 566,67 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS Witaminy ProADEK® x 60 kapsułek miękkich ALINESS Witaminy ProADEK® x 60 kapsułek miękkich
Producent: Aliness
Cena:

42,90 zł

( 1 szt. = 0,72 zł )
szt.
zobacz więcej

Witaminy ADEK – skład

Witaminy ADEK skład to cztery różne związki: witaminy A, D, E oraz K. Każda z nich pełni ważne funkcje dla naszego organizmu.

 • Witamina A. Leczenie ludzi od dawna wiąże się z zauważaniem skutków braku witaminy A. Objawy takie jak zmiany w rogówce oka, pogorszenie widzenia i ślepota były znane już ponad 3000 lat temu, co potwierdzają znaleziska ze starożytnego Egiptu. Dopiero w XX wieku udało się odkryć tę witaminę dzięki pracy Mc Collum i Davisa, którzy zidentyfikowali ją w 1913 roku, a pozyskali z surowego źródła dopiero w 1931 roku. Witamina A występuje w postaci retinoidów, takich jak retinol, retinal, estry retinylu, oraz jako prowitamina A-karotenoidy, takie jak beta-karoten i luteina. Retinoidy pochodzą ze źródeł zwierzęcych, natomiast prowitaminy z roślinnych. Witamina A odgrywa ważną rolę w widzeniu, rozwoju i wzroście komórek zarodkowych oraz w funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest także ceniona jako silny przeciwutleniacz, co może mieć znaczenie w zapobieganiu wielu chorobom. 
 • Witamina D. Niedobory witaminy D były znane już w starożytności, a jednym z objawów była krzywica. Istnieje 7 rodzajów tej witaminy, z których najważniejsze to D3 (cholekalcyferol) i D2 (ergokalcyferol). Witamina D nazywana jest witaminą słońca, ponieważ może być wytwarzana przez nasze ciało pod wpływem słonecznych promieni. Występuje ona w pokarmach roślinnych i zwierzęcych, odpowiednio w postaci D2 i D3. Witamina D ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowych kości, zmniejszając ryzyko osteoporozy i wspierając pracę układu immunologicznego. Jej niedobór może prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu oraz zwiększonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. 
 • Witamina E. Odkrywanie witaminy E było stopniowym procesem, podobnie jak w przypadku innych witamin. Już w 1922 roku Herbert Evans poinformował świat o istnieniu witaminy E, ale równocześnie zaznaczył, że więcej niż jeden związek wykazuje aktywność witaminy E i nazwał tę grupę tokoferolami. Dopiero w 1936 roku poznaliśmy jej wzór cząsteczkowy, a strukturę witaminy E określono dwa lata później, w 1938 roku. Dwie główne grupy witaminy E to tokotrienole i tokoferole. Witamina E jest jednym z najlepiej znanych przeciwutleniaczy, które chronią komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez nadmiar wolnych rodników (utleniaczy). Jej właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające mogą wspierać zdrowie układu sercowo-naczyniowego, a także pomagać w pracy wątroby, co potwierdziły badania na osobach zmagających się z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.
 • Witamina K. Witamina K została odkryta w 1929 roku przez Henrika Dama i było to tak ważne osiągnięcie, że za to odkrycie oraz za prace nad procesem koagulacji krwi otrzymał on Nagrodę Nobla w 1943 roku. Podobnie jak w przypadku witaminy D, istnieją dwa główne rodzaje witaminy K: K1, pochodzenia roślinnego (filochinon) i K2, pochodzenia zwierzęcego (menachinon). Obecnie syntetycznie można również produkować inne formy witaminy K.

Ludzki organizm nie jest w stanie sam produkować wszystkich witamin, dlatego musimy dostarczać je z pożywieniem. Wyjątkiem są witaminy D, K i biotyna, które mogą być wytwarzane przez nasze ciało. Witaminy dzielą się na rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie. Do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach zaliczamy witaminę A, D, E i K, z których wzięła się nazwa suplementów ADEK. Możemy magazynować te witaminy, dlatego ważne jest, aby dawkować je rozsądnie. Są one przechowywane w tkankach zawierających tłuszcz oraz w wątrobie. Należy pamiętać, że pozostałe witaminy są rozpuszczalne w wodzie i nie są magazynowane w takim stopniu jak witaminy ADEK. 

Witaminy ADEK dla dorosłych 

Witaminy ADEK dla dorosłych zalecane są do spożywania w przypadku stwierdzonych niedoborów witamin w organizmie oraz profilaktycznie celem uzupełnienia codziennej diety. Dzienne zapotrzebowanie witamin z tej grupy u osób zdrowych wygląda następująco: 

 • witamina A: przedział pomiędzy 700 a 900 µg; 
 • witamina D: około 15 µg; 
 • witamina E: przedział pomiędzy 8 a 10 mg;
 • witamina K: przedział pomiędzy 55 a 65 µg.

Witaminy ADEK dla dzieci

Witaminy ADEK dla dziecisą bardzo ważnymi dla prawidłowego rozwoju dzieci, składnikami. Są sytuacje, w których wdrożenie suplementacji jest konieczne już w okresie niemowlęcym. Preparaty dostępne w naszym sklepie występują w bardzo dogodnych do podania dzieciom formach. Są to proszki do rozpuszczania lub krople. Zapotrzebowanie dzienne na witaminy z tej grupy uzależnione jest od wieku i u osób do lat 18 wygląda następująco: 

 • witamina A: przedział pomiędzy 350 a 900 µg;
 • witamina D: przedział pomiędzy 10 a 15 µg; 
 • witamina E: przedział pomiędzy 4 a 10 mg;
 • witamina K: przedział pomiędzy 5 a 65 µg.

Witaminy ADEK – preparaty 

Witaminy ADEK, preparaty dostępne w naszym sklepie są dostępne w różnych postaciach: kapsułkach, proszku, tabletek i kroplach. Dokładamy starań, aby nasz asortyment pochodził tylko i wyłącznie od sprawdzonych certyfikowanych producentów.

Witaminy ADEK – tabletki 

Witaminy ADEK- tabletki z tym zestawem witamin to następujące produkty: 

 • Aliness proADEK - 60 tabletek
 • OstroVit Witaminy ADEK- 200 tabletek.

Witaminy ADEK – kapsułki 

Witaminy ADEK- kapsułki w ofercie posiadamy następujące produkty:

 • ForMeds Olicaps Witaminy ADEK- 60 kapsułek,
 • Witaminy Aliness- 60 kapsułek.

ADEK witaminy – krople 

Witaminy ADEK krople. Zestaw witamin w tej formie, jaki możemy Państwu zaproponować to: 

 • ADEK Witaminy Dr Jacob's- 20 mililitrów,
 • Avitale by Aliness Witaminy w kroplach- 30 mililitrów, 
 • Aura Herbals Witaminy w kroplach ADEK- 50 mililitrów.

Witaminy ADEK – proszek

Witaminy ADEK proszek, w tej postaci posiadamy w ofercie OstroVit Aqua Kick ADEK - 10 g.

 ADEK witaminy – opinie 

Na temat witamin ADEK opinie są różne. Wiele osób chwali sobie korzystne działanie tych witamin na organizm, szczególnie na układ kostny, skórę, wzrok i ogólne samopoczucie. Inni zwracają uwagę na konieczność dostosowania dawki do indywidualnych potrzeb i zalecenia lekarza, ponieważ nadmiar niektórych z nich może być szkodliwy dla zdrowia. Warto też pamiętać, że suplementy diety z witaminami ADEK nie zawsze są konieczne, gdyż większość z nich można dostarczać do organizmu z pożywienia. 

Witaminy ADEK – cena 

Jeśli szukasz najlepszych witamin ADEK, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów w różnych cenach. Witaminy ADEK ceny zaczynają się już od 1,99 zł za OstroVit Aqua Kick ADEK. Inne opcje to 60 kapsułek z witaminami ADEK Aliness za około 42,90 zł lub 20 ml witamin ADEK Dr Jacob's za 83,90 zł. Pamiętaj, że w zdrowostylowo.pl znajdziesz także inne witaminy i minerały, takie jak witamina A+E, witamina B complex, selen, cynk, chrom i wiele innych. Aby zaoszczędzić na swoich zakupach, sprawdź oferty promocyjne w naszym sklepie – możesz skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

źrodła: 

www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/12/Normy_zywienia_2020web-1.pdf

www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK218749/

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33549284/

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl