ZdrowoStylowo.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Kup dowolne produkty DuoLife za min. 150 zł a otrzymasz gratis Herbal Body Care❤️

Darmowa Dostawa od 199zł! 🎁 Paczkomatem

Kupuj i Zbieraj Punkty Na Przyszłe Rabaty⭐️

Dlaczego My?

Ubichinon

DR ENZMANN SanoMit® Q10 MSE 100ml DR ENZMANN SanoMit® Q10 MSE 100ml
Cena:

615,00 zł

( 1 szt. = 6 150,00 zł )
szt.
zobacz więcej
DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 360 kaps. DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 360 kaps.
Cena:

563,00 zł

( 1 szt. = 1,56 zł )
szt.
zobacz więcej
DR ENZMANN SiaMit Q10-Komb MSE 20 ml DR ENZMANN SiaMit Q10-Komb MSE 20 ml
Cena:

273,00 zł

( 1 szt. = 13 650,00 zł )
szt.
zobacz więcej
DR ENZMANN SanoMit® Q10 MSE 30ml DR ENZMANN SanoMit® Q10 MSE 30ml
Cena:

249,00 zł

( 1 szt. = 8 300,00 zł )
szt.
zobacz więcej
DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 100 kaps. DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 100 kaps.
Cena:

177,00 zł

( 1 szt. = 1,77 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS PQQ MGCPQQ® 20 mg + Q10 50 mg x 60 Vege caps ALINESS PQQ MGCPQQ® 20 mg + Q10 50 mg x 60 Vege caps
Producent: Aliness
Cena:

99,90 zł

( 1 szt. = 1,67 zł )
szt.
zobacz więcej
YANGO Q10 Premium™ - 60 kaps. YANGO Q10 Premium™ - 60 kaps.
Producent: Yango
Cena:

98,00 zł

( 1 szt. = 1,63 zł )
szt.
zobacz więcej
SKOCZYLAS Koenzym Q10, wiesiołek i ogórecznik 60 kaps. SKOCZYLAS Koenzym Q10, wiesiołek i ogórecznik 60 kaps.
Producent: Skoczylas
Cena:

86,00 zł

( 1 szt. = 1,43 zł )
szt.
zobacz więcej
DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 30 kaps. DR ENZMANN Koenzym Q10 Classic MSE 30 kaps.
Cena:

67,00 zł

( 1 szt. = 2,23 zł )
szt.
zobacz więcej
ALINESS UbiquinoN Naturalny KOENZYM Q10 100mg x 100 Vege caps. ALINESS UbiquinoN Naturalny KOENZYM Q10 100mg x 100 Vege caps.
Producent: Aliness
Cena:

59,90 zł

( 1 szt. = 0,60 zł )
szt.
zobacz więcej

Ubichinon

Nie tylko witaminy i minerały wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Do prawidłowej pracy, zdrowia i witalności na odpowiednim poziomie organizm potrzebuje także innych składników, które w sposób pozytywny wpływają na narządy wewnętrzne, tkanki i komórki. Jedną z takich substancji jest ubichinon. Znany także jako koenzym Q10. Stwierdzono, że bierze on udział w transportowaniu elektronów, wspiera pracę układu immunologicznego, układu krążenia, mięśni oraz ma właściwości antyoksydacyjne. Ubichinon występuje w pożywieniu, ale też jest dostępny w postaci suplementu diety w ofercie naszego sklepu. Z poniższego tekstu dowiesz się jakie preparaty dostępne w naszej ofercie zawierają ubichinon. 

Ubichinon – co to jest?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie inną, bardziej powszechną nazwą ubichinony jest nazwa: koenzym Q10. Koenzym Q10 jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy chinonów. W postaci naturalnej znajduje się w mitochondriach komórek roślinnych i zwierzęcych. Ludzki organizm jest w stanie produkować go samodzielnie.

Ubichinon Q10 porusza się swobodnie w obrębie błony mitochondriów po przyłączeniu elektronów. Sposób ten zapewnia ich transport między kompleksami białek w łańcuchu oddechowym. Powoduje to powstanie energii, która zostaje wykorzystywana przez wszystkie komórki w obrębie ludzkiego ciała, do przebiegu procesów biologicznych. Bez tej energii organizm nie jest zdolny do życia. Co stawia ubichinon w czołówce ważnych dla organizmu substancji.

Do odkrycia ubichinonu doszło w 1957 roku w Wisconsin w tamtejszym Laboratorium Badań Enzymatycznych. Dokładna struktura ubichinonu została sprecyzowana przez zespół badaczy z Bazylei w Zakładzie Chemii Nieorganicznej. Szczegółowe badania nad ubichinonem rozpoczęto później a ich wyniki były zaskakujące. W trakcie przeprowadzonych badań ustalono, że koenzym Q10 jest substancją niezbędną w produkcji energii, wykorzystywany jest przez organizm w cyklu Krebsa (przemiany metaboliczne), ale także wspiera pracę organizmu w innych wymiarach. Na początku naukowcy sądzili, że ubichinon należy do grupy witamin, z biegiem czasu nie potwierdzono tego błędnego określenia, ale można jeszcze spotkać się z nazwą: witamina Q10. 

Wszystkie komórki organizmu człowieka syntetyzują ubichinon. Zdrowy ludzki organizm jest w stanie wyprodukować całkowitą potrzebną do prawidłowego funkcjonowania ilość ubichinonu. Niestety każdego dnia zmagamy się z występowaniem wielu czynników mogących mieć wpływ na ograniczenie jego produkcji. Jednym z najbardziej szkodliwych dla produkcji koenzymu Q10 czynnikiem jest stres oksydacyjny. Powoduje to powstawanie niedoborów u wielu osób. W takich sytuacjach zaleca się regularne przyjmowanie suplementów diety zawierających w składzie koenzym Q10 ubichinon. Bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym produkcję koenzymu Q10 jest także odpowiedni poziomi witamin z grupy B w organizmie.

Ubichinon – składnik ważny dla organizmu

Z wcześniejszych akapitów wiesz już, że ubichinon mam duży wpływ na powstawanie energii. Jest to jego ważna funkcja. Ale nie jedyna. Ubichinon koenzym Q10 jest także bardzo silnym antyoksydantem. Koenzym Q10 procesem neutralizacji wolnych rodników przyczynia się do zapobiegania uszkodzeniom DNA komórek, wzrostowi tempa starzenia się komórek oraz przeciwdziała procesom nowotworzenia. Funkcja antyoksydacyjna przyczynia się także do opóźniania procesów starzenia się skóry, które w pierwszej kolejności uwidaczniają się na cerze jako zmarszczki. Tak więc suplementacja preparatami zawierającymi Q10 ubichinon jest polecana osobom, którym zależy na jak najdłuższym zachowaniu młodego wyglądu skóry. Koenzym Q10 z tego powodu jest także bardzo częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji cery. Kosmetyki te spowalniają procesy starzenia się skóry.

Kolejna ważna funkcja ubichinonu to wsparcie pracy układu krążenia. Koenzym Q10 sprawia, że komórki mięśnia sercowego są dobrze wysycone tlenem, prócz tlenu zaopatrywane są także w odpowiednią ilość energii potrzebnej do ich pracy. Odpowiednia ilość koenzymu Q10 sprawi, że poprawi się Twoja wydolność i zwiększy tolerancja na wysiłek. Deficyt koenzymu Q10 może doprowadzić do zaburzeń pracy serca.

Przeprowadzone zostały badania, których wyniki wskazują na funkcję regulacyjną koenzymu Q10 na poziom cholesterolu we krwi. Tym samym jest to także bardzo korzystne dla układu krążenia. Nadmierne wartości cholesterolu doprowadzić mogą do wystąpienia choroby zwanej miażdżycą. Choroba ta powoduje, że światło naczyń krwionośnych ulega poważnemu zawężeniu. Konsekwencją tego jest podwyższone ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub zawału mięśnia sercowego.

Koenzym Q10 oprócz energetyzowania mięśnia sercowego daje energię także mięśniom szkieletowym. Poprawia to ich kondycję, stają się silniejsze i bardziej wydolne. Jest to szczególnie ważne dla osób bardzo aktywnych fizycznie takich jak sportowcy czy osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. Koenzym Q10 zmniejsza także odczuwalność zmęczenia powysiłkowego.

Koenzym Q10 wpływa także na polepszenia działania układu immunologicznego. Zapewnia on komórkom tego układu odpowiednią dawkę energii, co chroni tkanki przed negatywnym wpływem patogenów.

Ubichinon czy ubichinol

Ubichinon i ubichinol to określenia koenzymu Q10. Nazwy te wskazują na formę koenzymu Q10. Ubichinon jest najczęściej występującą formą, zawiera ona związaną cząsteczkę tlenu, dlatego też wykorzystywana jest przez organizm do przebiegu procesów metabolicznych.

Ubichinol jest postacią zredukowaną, nie posiada związanej cząsteczki tlenu, co sprawia, że dąży ona do związania się z tlenem. Oznacza to, że ubichinol ma bardzo dużą zdolność neutralizacji wolnych tlenowych rodników. 

Na rynku dostępne są preparaty zawierające obie formy koenzymu Q10. 

Ubichinon jako element zróżnicowanej diety

Odpowiednio zbilansowana codzienna dieta jest fundamentem do prawidłowej funkcji całego organizmu. Pomimo zdolności organizmu do syntetyzowania koenzymu Q10, powinien on być także uwzględniany w planowaniu diety. Zapobiega to powstawaniu niedoborów tej substancji i idących za tym następstw w postaci zaburzeń na poziomie tkankowym i pracy narządów wewnętrznych.

Koenzym Q10 znajdziesz w następujących produktach:

  • oleje,
  • morskie tłuste ryby, 
  • zielone warzywa,
  • produkty z pełnego ziarna.

Pamiętaj o tym, że proces obróbki termicznej powoduje zmniejszenia ilości koenzymu Q10 w produktach spożywczych. Jeśli chcesz mieć pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi odpowiednią dawkę koenzymu Q10 rozważ jego suplementację. Pamiętaj jednak o tym, że suplement jest jedynie wsparciem i nie zastąpi zróżnicowanej diety.

Suplement diety zawierający ubichinon

Jeśli decyzja o suplementowaniu koenzymu Q10 została przez Ciebie podjęta skup się na kolejnej ważnej kwestii. Dokładnie czytaj skład suplementów przed ich zakupem. Zażywaj tylko suplementy, które bazują na naturalnych składnikach, nie dostarczaj zbędnych konserwantów, przeciwzbrylaczy, wypełniaczy, składników mogących mieć działania alergizujące, czy barwników. Oferta naszego sklepu zapewni Ci dostęp do suplementów diety o bardzo wysokiej jakości pochodzącej od sprawdzonych producentów.

Bardzo popularnym produktem jest suplement diety z koenzymem Q10 o nazwie Sanomit Q10 direkt MSE. Jest to płynny suplement, zawierający nanokoenzym w formie płynnej. Forma płynna zawierająca koenzym Q10 w postaci bardzo małych cząsteczek, które po spożyciu są natychmiast wchłaniane przez śluzówkę przewodu pokarmowego, co zwiększa ich bioprzyswajalność i sprawia, że przyswajana jest całość spożytej dawki.

Jeśli należysz do osób preferujących postać kapsułek to w naszej ofercie znajdziesz suplement diety z koenzymem Q10: Bicaps Coenzyme Q10. Preparat ten ma skład skomponowany tylko i wyłącznie z produktów roślinnych, jest odpowiedni dla wegan.

Kolejnym popularnym w sprzedaży środkiem z ubichinonem jest CoQ10 Gummies 100 mg ubichinon. Ma on postać żelków, ale nie zawiera żelatyny, sztucznych barwników i aromatów, jest smaczny i jeden żelek wystarcza do pokrycia dziennego zapotrzebowania organizmu na koenzym Q10.

Jak stosować suplementy diety z ubichinonem?

Po zakupie suplementu pamiętaj, że należy spożywać go zgodnie z zaleceniami producenta. Zanim zaczniesz stosować preparat zapoznaj się z informacjami dołączonymi do opakowania. Nie powinieneś przekraczać zalecanej dziennej dawki, ponieważ możesz narazić się na wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych.

Przyjmuj koenzym Q10  równocześnie z suplementami mającymi w składzie witaminy z grupy B oraz witaminę C, ponieważ wspiera ona przebieg metabolizmu energetycznego.

Kiedy stosować suplementy diety z ubichinonem?

Suplementacja koenzymem Q10 zalecana jest w każdej sytuacji, kiedy czujesz, że Twój organizm potrzebuje wsparcia. Zaleca się go także osobom po ukończonym 35 roku życia, ponieważ w tym wieku zaczyna się powolne zmniejszanie produkcji tej substancji. Ludzie w podeszłym wieku produkują go w ilości mniejszej o połowę w porównaniu do ludzi młodych.

Ubichinon cena

Ubichinon, znany również jako koenzym Q10, jest dostępny jako suplement diety w różnych cenach. Cena ubichinonu może się różnić w zależności od producenta, marki, dawkowania oraz ilości tabletek w opakowaniu. W sklepach ze zdrową żywnością oraz na ZdrowoStylowo.pl można znaleźć różne opcje.

 

źródła :

A. Danysz, Koenzym Q10 i jego rola w lecznictwie, Warszawa 2000. A. Czernic, M. Bartosz, J. Błaszczyk, A. Andysz, J. Błaszczyk‑Suszyńska, Wpływ suplementacji koenzymem Q10 na enzymatyczną obronę antyoksydacyjną krwinek czerwonych ludzi zdrowych, "Problemy Higieny i Epidemiologii", nr 92 (3) 2011. K. Dominiak, W. Jarmuszkiewicz, Różne oblicza mitochondrialnego koenzymu Q, "Postępy Biochemii", nr 65 (4) 2019. Natural Standard Patient Monograph: "Coenzyme Q10." Mayo Clinic Drugs and Supplements: "Coenzyme Q10." 

www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27770619/ 

www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19703336/

Holder do góry
DuoLife Dr Jacobs Aliness Skoczylas
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl